ШПА: Бетис изгубио с десеторицом у 89. минуту!

Ваљадолид однео вредне бодове из Андалузије на премијери - 1:2.

Фудбал 18.08.2019 | 23:44
Бетис је на премијери на свом Бенито Виљамарину успео да остане без целог плена. Могла је екипа тренера Рубија да се докопа вредног бода у дуелу са Ваљадолидом на премијери нове сезоне у Примери, ако имамо у виду да је 82 минута играла са десеторицом, али није издржала притисак и примила гол у последњим минутима занимљивог сусрета.

Почело је лоше, већ у осмом минуту допмаћи голман Жоел Роблес искључен је због грубог прекршаја над противничким фудбалером, па је тренер Бетиса морао да коригује игру и приступ. Ипак, Ваљадолид није одмах прихватио тај поклон већ је дозволио домаћину да и са играчем мање направи неколико шанси, а најбољу је промашио Кристијан Тељо у 26. минуту када му је Ђорди Масипзауставио ударац.

Све вредно помена с ове утакмице десило се у другом полувремену, а Ваљдолид је до предности стигао у 63. минуту после прелепог ударца Серђија Гвардиоле са ивице шеснаестерца. Презимењак тренера Манчестер Ситија мајсторски је погодио мрежу младог голмана Фернандеза и обрадовао гостујуће навијаче, али је та радост трајала кратко.

Неколико тренутака касније Бетис је извео мајсторску акцију, десни бек Емерсон мајсторски нашао резервисту Лорена који је ушао почетком другог дела, а овај из близине поравнао резултат на 1:1. Обрадовали су се домаћи фанови том изједначену, посебно јер су до њега стигли са играчем мање, али нису издражли притисак.

"Десетка" гостију Оскар Плано искористио је несмотреност домаће одбране у 89. минуту и лукаво поспремио лопту у доњи леви угао гола Бетиса за коначних 2:1.

Виљареал - Гранада 4:4 (1:1)
/Казорла 35. пенал, Гомез 53, Морено 65, Чуквуезе 73 - Вико 45+6, Мачис 62, Солдадо 75, Пуертас 81/