ŠPA: Betis izgubio s desetoricom u 89. minutu!

Valjadolid odneo vredne bodove iz Andaluzije na premijeri - 1:2.

Fudbal 18.08.2019 | 23:44
Betis je na premijeri na svom Benito Viljamarinu uspeo da ostane bez celog plena. Mogla je ekipa trenera Rubija da se dokopa vrednog boda u duelu sa Valjadolidom na premijeri nove sezone u Primeri, ako imamo u vidu da je 82 minuta igrala sa desetoricom, ali nije izdržala pritisak i primila gol u poslednjim minutima zanimljivog susreta.

Počelo je loše, već u osmom minutu dopmaći golman Žoel Robles isključen je zbog grubog prekršaja nad protivničkim fudbalerom, pa je trener Betisa morao da koriguje igru i pristup. Ipak, Valjadolid nije odmah prihvatio taj poklon već je dozvolio domaćinu da i sa igračem manje napravi nekoliko šansi, a najbolju je promašio Kristijan Teljo u 26. minutu kada mu je Đordi Masipzaustavio udarac.

Sve vredno pomena s ove utakmice desilo se u drugom poluvremenu, a Valjdolid je do prednosti stigao u 63. minutu posle prelepog udarca Serđija Gvardiole sa ivice šesnaesterca. Prezimenjak trenera Mančester Sitija majstorski je pogodio mrežu mladog golmana Fernandeza i obradovao gostujuće navijače, ali je ta radost trajala kratko.

Nekoliko trenutaka kasnije Betis je izveo majstorsku akciju, desni bek Emerson majstorski našao rezervistu Lorena koji je ušao početkom drugog dela, a ovaj iz blizine poravnao rezultat na 1:1. Obradovali su se domaći fanovi tom izjednačenu, posebno jer su do njega stigli sa igračem manje, ali nisu izdražli pritisak.

"Desetka" gostiju Oskar Plano iskoristio je nesmotrenost domaće odbrane u 89. minutu i lukavo pospremio loptu u donji levi ugao gola Betisa za konačnih 2:1.

Viljareal - Granada 4:4 (1:1)
/Kazorla 35. penal, Gomez 53, Moreno 65, Čukvueze 73 - Viko 45+6, Mačis 62, Soldado 75, Puertas 81/