Пораз Слоге 0:10, али то није рекорд Прве лиге РС!

У историји Прве лиге Републике Српске, седам клубова успјело је за 90 минута постићи двоцифрен број голова. Знате ли ко држи рекорд?

Фудбал 18.08.2019 | 23:58
Фудбалери Слоге из Горњег Црњелова доживјели су јуче праву резултатску катастрофу на гостовању у Бањалуци, гдје их је Жељезничар потпуно декласирао и славио чак 10:0!

У дуелу двије најмлађе екипе прволигашког каравана, чета Зорана Ћургуза није имала милости, те је до врха напунила мрежу ривала, постигавши у оба полувремена по пет голова.

Мрежу Слоге по два пута тресли су Александар Петровић, Недељко Црномарковић, Игор Кузмановић и Данило Теодоровић, док су се у листу стријелаца уписало још Срђан Ружичић и Давид Чолић.

Ипак, ово није најубједљивији пораз у историји Прве лиге РС.

Сличну судбину тима из Горњег Црњелова доживјела је још једна Слога, али она из Трна. Сезона 1999/2000. остаће упамћена по чак четири слична резултата.

Након дугогодишњих сјајних партија у највишем рангу фудбала Српске, тим из Трна крајем 20. вијека се осуо, па су у поменутој сезони наступили омладинци.

Екипа из Трна тада је сезону окончала са само четири бода, односно по једном побједом и ремијем на 38 утакмица, што значи да је 36 мечева терен напуштала погнуте главе. Те сезоне Трњани су постигли свега 15 голова, а примили чак 211.

Прво су фудбалери Слободе из Новог Града славили против Слоге 10:0 у трећем колу, да би у седмом колу и играчи Љубића из Прњавора остварили идентичну побједу.

У 14. колу Трњани су поново примили 10 голова, али су у дуелу са Бокситом из Милића успјели постићи утјешни гол.

Ипак, рекордан пораз услиједио је у 17. колу сезоне, када је Рудар из Угљевика поразио Слогу чак 13:0, што је најубједљивији тријумф, односно неуспјех једне екипе у Првој лиги РС, од оснивања Фудбалског савеза Републике Српске 1992. године.

Жељезничар - Слога (ГЦ) 10:0

Сезону касније Леотар је декласирао Лијевче 10:0, док је бијељински Радник поразио Херцеговац из Билеће 10:1 у сезони 2004/05. и био је то посљедњи случај када је један прволигаш постигао двоцифрен број голова током 90 минута.

Не треба ни напомињати да су све ове декласиране екипе на крају сезоне биле заковане за само дно и морале у нижи ранг.

Ове сезоне Слога у прволигашком друштву наступа са подмлађеним саставом, без играча старијих од 21 године.

Тако се њихова мрежа у уводних 180 минута сезоне већ тресла 18 пута (у првом колу домаћи пораз од Текстилца 0:8).

Уколико се нешто драстично не промијени, екипа из Горњег Црњелова до краја сезоне могла би постати апсолутни рекордер, у негативном контексту.

Извор: мондо.ба