Poraz Sloge 0:10, ali to nije rekord Prve lige RS!

U istoriji Prve lige Republike Srpske, sedam klubova uspjelo je za 90 minuta postići dvocifren broj golova. Znate li ko drži rekord?

Fudbal 18.08.2019 | 23:58
Fudbaleri Sloge iz Gornjeg Crnjelova doživjeli su juče pravu rezultatsku katastrofu na gostovanju u Banjaluci, gdje ih je Željezničar potpuno deklasirao i slavio čak 10:0!

U duelu dvije najmlađe ekipe prvoligaškog karavana, četa Zorana Ćurguza nije imala milosti, te je do vrha napunila mrežu rivala, postigavši u oba poluvremena po pet golova.

Mrežu Sloge po dva puta tresli su Aleksandar Petrović, Nedeljko Crnomarković, Igor Kuzmanović i Danilo Teodorović, dok su se u listu strijelaca upisalo još Srđan Ružičić i David Čolić.

Ipak, ovo nije najubjedljiviji poraz u istoriji Prve lige RS.

Sličnu sudbinu tima iz Gornjeg Crnjelova doživjela je još jedna Sloga, ali ona iz Trna. Sezona 1999/2000. ostaće upamćena po čak četiri slična rezultata.

Nakon dugogodišnjih sjajnih partija u najvišem rangu fudbala Srpske, tim iz Trna krajem 20. vijeka se osuo, pa su u pomenutoj sezoni nastupili omladinci.

Ekipa iz Trna tada je sezonu okončala sa samo četiri boda, odnosno po jednom pobjedom i remijem na 38 utakmica, što znači da je 36 mečeva teren napuštala pognute glave. Te sezone Trnjani su postigli svega 15 golova, a primili čak 211.

Prvo su fudbaleri Slobode iz Novog Grada slavili protiv Sloge 10:0 u trećem kolu, da bi u sedmom kolu i igrači Ljubića iz Prnjavora ostvarili identičnu pobjedu.

U 14. kolu Trnjani su ponovo primili 10 golova, ali su u duelu sa Boksitom iz Milića uspjeli postići utješni gol.

Ipak, rekordan poraz uslijedio je u 17. kolu sezone, kada je Rudar iz Ugljevika porazio Slogu čak 13:0, što je najubjedljiviji trijumf, odnosno neuspjeh jedne ekipe u Prvoj ligi RS, od osnivanja Fudbalskog saveza Republike Srpske 1992. godine.

Željezničar - Sloga (GC) 10:0

Sezonu kasnije Leotar je deklasirao Lijevče 10:0, dok je bijeljinski Radnik porazio Hercegovac iz Bileće 10:1 u sezoni 2004/05. i bio je to posljednji slučaj kada je jedan prvoligaš postigao dvocifren broj golova tokom 90 minuta.

Ne treba ni napominjati da su sve ove deklasirane ekipe na kraju sezone bile zakovane za samo dno i morale u niži rang.

Ove sezone Sloga u prvoligaškom društvu nastupa sa podmlađenim sastavom, bez igrača starijih od 21 godine.

Tako se njihova mreža u uvodnih 180 minuta sezone već tresla 18 puta (u prvom kolu domaći poraz od Tekstilca 0:8).

Ukoliko se nešto drastično ne promijeni, ekipa iz Gornjeg Crnjelova do kraja sezone mogla bi postati apsolutni rekorder, u negativnom kontekstu.

Izvor: mondo.ba