Чемпионшип: Рединг згромио Кардиф!

Пушкаш пуца рафалом! Убедљиво славље домаћег тима на Мадејски стадиону - 3:0.

Фудбал 18.08.2019 | 19:45
Многи су се овог лета разбацивали милинима доводивши којекаве нападаче, али је Рединг направио прави потез ангажовањем Георгеа Пушкаша. Млади румунски нападач данас је заблистао у великом слављу екипе Жозеа Гомеша над Кардифом, постигавши два поготка - 3:0 (2:0).

Кардиф је личио на потпуно разбијену војску, која је могла да претрпи још тежи пораз да је резервиста Меите у првом минуту надокнаде искористио ударац из најстроже казне.

Пушкашови голови у првом полувремену су потпуно разбили концепцију игре екипе Нила Ворнока. Румунски нападач је публику Мадејски стадиону одушевио у 25. минуту када је све сам урадио, пробио са десног бока, ушао у средину, а онда послао необрањив ударац у мрежу Алекса Смитиса.

Исти играч се сјајно снашао и у 40. минуту, када је у стилу расног стрелца послао центаршут Џона Свифта у противничку мрежу.

Гости ништа значајније нису успели да промене у наставку меча, па се само чекало да се и дефинитивно разреши питање победника. То се догодило у 83, минуту, када је Свифт на сјајан начин крунисао контранапад свог тима и поставио коначан резултат утакмице.

Интересантно, Редингу је ово било тек прво славље у сезони, док је Кардиф доживео други пораз у прва три кола Чемпионшипа.