Куп: Пизаро за три минута ушао у историју!

Перуанац исписује странице у историји њемачког фудбала и не намјерава да стане.

Фудбал 10.08.2019 | 23:38
Само три минута требале су нападачу Вердера, Кладију Пизару да се упише у још једну књигу рекорда.

Перуански ветеран, који је у фебруару голом против Херте постао најстарији стријелац у историји са 40 година и 136 дана, нешто слично урадио је у њемачком Купу.

Клаудио Пизаро постао је други најстарији стријелац у ДФБ Покалу пошто је постигао два гола у побједи Вердера 6:1 против петолигаша Делменхорста.

Забио је са 40 година 10 мјесеци и седам дана и испред њега је само Карл Ламбертин који је забио гол у овом такмичењу 1980. године са напуњене 44 године, 5 мјесеци и 12 дана.

Занимљиво, Пизару је у суботу увече било потребно само три минуте да се упише у историју.

Искусни нападач ушао је у 65. минуту, а у 68. минуту поспремио је убацивање Фулкруга у мрежу, да би у 74. минуту поставио коначних 6:1.

То је уз тријумф Шалкеа 5:0 над екипом Дрохтерзен/Асел била најубједљивија побједа у утакмицама првог кола ДФБ Покала одиграним у суботу.

Највеће изненађење приредио је четвртолигаш Ферл који је елиминисао бундеслигаша, Аугзбург побједом 2:1.

Неуспјех Аугзбурга наговијестио је Сухи аутоголом у деветом минуту, а након што је Шаленберг повисио на 2:0, фаворизовани гости успјели су тек да смање голом Ханеа из пенала у другом полувремену.

Ферл се тако пласирао у друго коло ДФБ Покала и поновио највећи успјех у овом такмичењу. Само још једном, прије тачно 20 година били су у другом кругу, након што су елиминисали Борусију Менхенгладбах послије пенала, а потом их је избацио Ајтрахт Франкфурт.

На прагу историјског успјеха био је и шестолигаш Филинген, али божица "Фортуна" није му била наклоњена против истоименог бундеслигаша из Диселдорфа.

Аматери из покрајине Баден-Виртемберг водили су 1:0 послије првих 45 минута, али је Фортуна изборила продужетке у којима је са два гола завршила посао - 3:1.