Kup: Pizaro za tri minuta ušao u istoriju!

Peruanac ispisuje stranice u istoriji njemačkog fudbala i ne namjerava da stane.

Fudbal 10.08.2019 | 23:38
Samo tri minuta trebale su napadaču Verdera, Kladiju Pizaru da se upiše u još jednu knjigu rekorda.

Peruanski veteran, koji je u februaru golom protiv Herte postao najstariji strijelac u istoriji sa 40 godina i 136 dana, nešto slično uradio je u njemačkom Kupu.

Klaudio Pizaro postao je drugi najstariji strijelac u DFB Pokalu pošto je postigao dva gola u pobjedi Verdera 6:1 protiv petoligaša Delmenhorsta.

Zabio je sa 40 godina 10 mjeseci i sedam dana i ispred njega je samo Karl Lambertin koji je zabio gol u ovom takmičenju 1980. godine sa napunjene 44 godine, 5 mjeseci i 12 dana.

Zanimljivo, Pizaru je u subotu uveče bilo potrebno samo tri minute da se upiše u istoriju.

Iskusni napadač ušao je u 65. minutu, a u 68. minutu pospremio je ubacivanje Fulkruga u mrežu, da bi u 74. minutu postavio konačnih 6:1.

To je uz trijumf Šalkea 5:0 nad ekipom Drohterzen/Asel bila najubjedljivija pobjeda u utakmicama prvog kola DFB Pokala odigranim u subotu.

Najveće iznenađenje priredio je četvrtoligaš Ferl koji je eliminisao bundesligaša, Augzburg pobjedom 2:1.

Neuspjeh Augzburga nagovijestio je Suhi autogolom u devetom minutu, a nakon što je Šalenberg povisio na 2:0, favorizovani gosti uspjeli su tek da smanje golom Hanea iz penala u drugom poluvremenu.

Ferl se tako plasirao u drugo kolo DFB Pokala i ponovio najveći uspjeh u ovom takmičenju. Samo još jednom, prije tačno 20 godina bili su u drugom krugu, nakon što su eliminisali Borusiju Menhengladbah poslije penala, a potom ih je izbacio Ajtraht Frankfurt.

Na pragu istorijskog uspjeha bio je i šestoligaš Filingen, ali božica "Fortuna" nije mu bila naklonjena protiv istoimenog bundesligaša iz Diseldorfa.

Amateri iz pokrajine Baden-Virtemberg vodili su 1:0 poslije prvih 45 minuta, ali je Fortuna izborila produžetke u kojima je sa dva gola završila posao - 3:1.