Борусија лагано у Купу, лијеп гол Алкасера!

Немачки трећелигаш Ирдинген није издржао.  Трећелигаш (само) намучио "милионере". . .  Успјели су фудбалери Ирдингена сачувати своју мрежу у првих 45 минута, али је у наставку Борусија Дортмунд очекивано "додала гас" и стигла до сигурне побједе.

Фудбал 09.08.2019 | 23:14
Почела је Борусија из Дортмунда такмичење у Купу Немачке и може се рећи да је одрадила посао рутински. Јесте славила само 2:0 против Ирдингена који је трећлигаш, али сезона једва да је почела па треба имати разумевања.

Ирдинген је успео да издржи чак 45 минута да не прими гол и то је већ велики резултат за ту екипу, али је у наставку поклекао.

Најава да ће тако бити дошкла је у 49. минуту. Аканђи је био асистент, лопта је стигла до Марка Ројса коме је преостао само лакши део посла.

Наставила је Борусија после тог гола да игра у свом стилу, није превише запињао тим Лусијана Фавра, а ипак је стигао и до другог гола на утакмици.

Можемо да кажемо да је то био најлепши детаљ на утакмици. Играо се 70. минут, а Пако Алкасер се наместио и шутнуо. Погодио је баш тамо где је желео. За радост навијача Борусије.

Послије освојеног Суперкупа (побједа против Бајерна 2:0), фудбалери Борусије из Дортмунда успјешно су стартовали и у куп такмичењу.

У првом колу ДФБ Покала, "милионери" су се поприлично намучили на гостовању трећелигашу Ирдингену, али су на крају ипак забиљежили сигуран тријумф.

ИРДИНГЕН - БОРУСИЈА ДОРТМУНД 0:2 (0:0)
/Ројс 49, Алкасер 70/

Ирдинген је дочекао тим из Дортмунда у Диселдорфу, а домаћин се добро бранио у првих 45 минута, чак и опасно запријетио у финишу првог полувремена преко Нигеријца Осајамена Осавеа, али се на одмор, упркос доминацији и серији удараца ка голу Лукаса Кенигсхофера, отишло неокрзнутих мрежа.

Ипак, почетком наставка бедем пред голом Ирдингенга коначно је пробијен.

Сјајан дубински пас послао је Мануел Аканђи, а Марко Ројс хладнокрвно погодио за 0:1.

Од тог тренутка, све је било лакше за тим Лусијена Фавра, који је до другог гола стигао у 70. минуту.

Сјајно је слободан ударац извео Пако Алкасер и лопта се закопрцала у мрежи ривала.

До краја није било много узбуђења, па је остало 0:2.

Још два меча уводне рунде њемачког купа на програму су данас.

У дуелу друголигаша Инголштата и Нирнберга гости су у финишу преко Николе Доведана стигли до минималног славља, док је меч Сандхаузена и Борусије из Менхенгладбаха помјерен за 45 минута, због изузетно јаке кише.

Након што су се стекли услови за почетак сусрета, вођство фаворизованом бундеслигашу донио је Маркус Тирам, син некадашњег француског репрезентативца Лилијана, који је ово љета дошао из француског Генгана, те тако у првом званичном мечу у дресу "колтова" постигао гол.

Преостали мечеви првог кола њемачког Купа биће одиграни у наредна три дана, а бранилац трофеја Бајерн такмичење почиње у понедјељак, гостовањем четвртолигашу Енерги Котбусу.