Borusija lagano u Kupu, lijep gol Alkasera!

Nemački trećeligaš Irdingen nije izdržao.  Trećeligaš (samo) namučio "milionere". . .  Uspjeli su fudbaleri Irdingena sačuvati svoju mrežu u prvih 45 minuta, ali je u nastavku Borusija Dortmund očekivano "dodala gas" i stigla do sigurne pobjede.

Fudbal 09.08.2019 | 23:14
Počela je Borusija iz Dortmunda takmičenje u Kupu Nemačke i može se reći da je odradila posao rutinski. Jeste slavila samo 2:0 protiv Irdingena koji je trećligaš, ali sezona jedva da je počela pa treba imati razumevanja.

Irdingen je uspeo da izdrži čak 45 minuta da ne primi gol i to je već veliki rezultat za tu ekipu, ali je u nastavku poklekao.

Najava da će tako biti doškla je u 49. minutu. Akanđi je bio asistent, lopta je stigla do Marka Rojsa kome je preostao samo lakši deo posla.

Nastavila je Borusija posle tog gola da igra u svom stilu, nije previše zapinjao tim Lusijana Favra, a ipak je stigao i do drugog gola na utakmici.

Možemo da kažemo da je to bio najlepši detalj na utakmici. Igrao se 70. minut, a Pako Alkaser se namestio i šutnuo. Pogodio je baš tamo gde je želeo. Za radost navijača Borusije.

Poslije osvojenog Superkupa (pobjeda protiv Bajerna 2:0), fudbaleri Borusije iz Dortmunda uspješno su startovali i u kup takmičenju.

U prvom kolu DFB Pokala, "milioneri" su se poprilično namučili na gostovanju trećeligašu Irdingenu, ali su na kraju ipak zabilježili siguran trijumf.

IRDINGEN - BORUSIJA DORTMUND 0:2 (0:0)
/Rojs 49, Alkaser 70/

Irdingen je dočekao tim iz Dortmunda u Diseldorfu, a domaćin se dobro branio u prvih 45 minuta, čak i opasno zaprijetio u finišu prvog poluvremena preko Nigerijca Osajamena Osavea, ali se na odmor, uprkos dominaciji i seriji udaraca ka golu Lukasa Kenigshofera, otišlo neokrznutih mreža.

Ipak, početkom nastavka bedem pred golom Irdingenga konačno je probijen.

Sjajan dubinski pas poslao je Manuel Akanđi, a Marko Rojs hladnokrvno pogodio za 0:1.

Od tog trenutka, sve je bilo lakše za tim Lusijena Favra, koji je do drugog gola stigao u 70. minutu.

Sjajno je slobodan udarac izveo Pako Alkaser i lopta se zakoprcala u mreži rivala.

Do kraja nije bilo mnogo uzbuđenja, pa je ostalo 0:2.

Još dva meča uvodne runde njemačkog kupa na programu su danas.

U duelu drugoligaša Ingolštata i Nirnberga gosti su u finišu preko Nikole Dovedana stigli do minimalnog slavlja, dok je meč Sandhauzena i Borusije iz Menhengladbaha pomjeren za 45 minuta, zbog izuzetno jake kiše.

Nakon što su se stekli uslovi za početak susreta, vođstvo favorizovanom bundesligašu donio je Markus Tiram, sin nekadašnjeg francuskog reprezentativca Lilijana, koji je ovo ljeta došao iz francuskog Gengana, te tako u prvom zvaničnom meču u dresu "koltova" postigao gol.

Preostali mečevi prvog kola njemačkog Kupa biće odigrani u naredna tri dana, a branilac trofeja Bajern takmičenje počinje u ponedjeljak, gostovanjem četvrtoligašu Energi Kotbusu.