ЛЕ: Хелсинки ближи плеј-офу!

Чекају лошијег из Звезда - ФЦК.  Финци нису победили, али имају резултат који уопште није лош пред реванш. . .  Хелсинки се провукао у Летонији, Рига се још нада окршају са пораженим из меча Звезде и Копенхагена.  У првом мечу 1:1.

Фудбал 06.08.2019 | 20:21
Хелсинки је "испустио" победу у Летонији, али није незадовољан.

Шампион Финске одиграо је 1:1 (0:1) против Риге у првој утакмици 3. кола квалификација за Лигу Европе и тренутно је ближи проласку у плеј-оф, посебно ако буду играли на свом стадиону као пре недељу дана против Црвене звезде.

ХЈК је повео већ у 7. минуту преко Варинена, али су домаћи после доброг налета успели да изједначе резултат у 81. преко Билинског и себи задрже какве-такве шансе у реваншу.

Победник овог дуела ће у плеј-офу за Лигу Европе играти са лошијим из двомеча Црвене звезде и Копенхагена, док ће бољи из утакмице српског и данског шампиона играти за плеј-оф Лиге шампиона против Јанг Бојса.

Уместо да охрабрени истина Пировом победом над Црвеном звездом у реваншу квалификација за Лигу шампиона нањуше крв и грогираног ривала дотуку већ у првом мечу, Финци су се тресли у Летонији. На крају ипак Хелсинки може да буде задовољан због тога што се са гостовања код Риге враћа непоражен – 1:1 у трећем колу квалификација за Лигу Европе.

Руку на срце, ХЈК је већ у седмом минуту начео домаћина након што Данијел О’Шонеси фино пребацио противничку одбрану и спојио Тима Вајринена са противничким голом за 1:0. Међутим, Хелсинки просто није екипа која може да чува резултат, а управо је то покушао да уради у Риги.

Летонци су то осетили и кренули у напад, а иако нису они баш зналци који могу да пробију бункер пас игром успевали су да опасно запрете скок игром. У првом полувремену уздрмали су пречку, а у другом појачавали притисак све док нису изнудили грешку ривала. После једног корнера, баш је Вајринену попустила концетрација, побегао му је Пољак Камил Билински и то је било 1:1.

Реванш се ипак игра у Хелсинкију, па ХЈК има више разлога за оптимизам, мада не можемо да се отмемо утиску да су пропустили велику шансу да све заврше већ у првом мечу.

Подсетимо, победник овог меча ће у плеј-офу за пласман у Лигу Европе играти против пораженог из окршаја Црвене звезде и Копенхагена у квалификацијама за Лигу шампиона. Надајмо се да ће то ипак бити дански представник.