LE: Helsinki bliži plej-ofu!

Čekaju lošijeg iz Zvezda - FCK.  Finci nisu pobedili, ali imaju rezultat koji uopšte nije loš pred revanš. . .  Helsinki se provukao u Letoniji, Riga se još nada okršaju sa poraženim iz meča Zvezde i Kopenhagena.  U prvom meču 1:1.

Fudbal 06.08.2019 | 20:21
Helsinki je "ispustio" pobedu u Letoniji, ali nije nezadovoljan.

Šampion Finske odigrao je 1:1 (0:1) protiv Rige u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope i trenutno je bliži prolasku u plej-of, posebno ako budu igrali na svom stadionu kao pre nedelju dana protiv Crvene zvezde.

HJK je poveo već u 7. minutu preko Varinena, ali su domaći posle dobrog naleta uspeli da izjednače rezultat u 81. preko Bilinskog i sebi zadrže kakve-takve šanse u revanšu.

Pobednik ovog duela će u plej-ofu za Ligu Evrope igrati sa lošijim iz dvomeča Crvene zvezde i Kopenhagena, dok će bolji iz utakmice srpskog i danskog šampiona igrati za plej-of Lige šampiona protiv Jang Bojsa.

Umesto da ohrabreni istina Pirovom pobedom nad Crvenom zvezdom u revanšu kvalifikacija za Ligu šampiona nanjuše krv i grogiranog rivala dotuku već u prvom meču, Finci su se tresli u Letoniji. Na kraju ipak Helsinki može da bude zadovoljan zbog toga što se sa gostovanja kod Rige vraća neporažen – 1:1 u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ruku na srce, HJK je već u sedmom minutu načeo domaćina nakon što Danijel O’Šonesi fino prebacio protivničku odbranu i spojio Tima Vajrinena sa protivničkim golom za 1:0. Međutim, Helsinki prosto nije ekipa koja može da čuva rezultat, a upravo je to pokušao da uradi u Rigi.

Letonci su to osetili i krenuli u napad, a iako nisu oni baš znalci koji mogu da probiju bunker pas igrom uspevali su da opasno zaprete skok igrom. U prvom poluvremenu uzdrmali su prečku, a u drugom pojačavali pritisak sve dok nisu iznudili grešku rivala. Posle jednog kornera, baš je Vajrinenu popustila koncetracija, pobegao mu je Poljak Kamil Bilinski i to je bilo 1:1.

Revanš se ipak igra u Helsinkiju, pa HJK ima više razloga za optimizam, mada ne možemo da se otmemo utisku da su propustili veliku šansu da sve završe već u prvom meču.

Podsetimo, pobednik ovog meča će u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope igrati protiv poraženog iz okršaja Crvene zvezde i Kopenhagena u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Nadajmo se da će to ipak biti danski predstavnik.