Чемпионшип: ''Теријери'' не сачуваше двориште од ''Овнова''!

Чаробно вече Дербијевог мајстора Тома Лоренса! Сјајни голови десетке Овнова у слављу над Хадерсфилдом.

Фудбал 05.08.2019 | 23:25
Квалитет лиге је неспоран, али истински фудбалски мајстори нису превише честа појава у енглеском Чемпионшипу. Стога они који то јесу пре или касније искоче у први план. Такав је случај и са десетком Дерби Каунтија, Томом Лоренсом, некадашњем играчу Манчестер јунајтеда, који је постигао два фантастична поготка на гостовању Хадерсфилду, најавивши сјајну сезону за Овнове - 1:2 (1:2).

Лоренс је био изузетно расположен. Прво је у 22. минуту искористио лошу интервенцију одбране домаћина, после чега је лобовао истчалог Камила Грабару. Већ три минута касније на дело је дошло сво његово фудбалско умеће. Поиграо се мало са својим чуварима, пребацио лопту са десне на леву ногу, а онда погодио небрањени део мреже противничког гола.

Хадерсфилд је већ на истеку пола часа преко Керлана Гранта са беле тачке смањио предност домаћина, али то није превише значило екипи Јана Зиверта, која није успела да пронађе начин на који би стигла макар до бода на овом мечу.