Čempionšip: ''Terijeri'' ne sačuvaše dvorište od ''Ovnova''!

Čarobno veče Derbijevog majstora Toma Lorensa! Sjajni golovi desetke Ovnova u slavlju nad Hadersfildom.

Fudbal 05.08.2019 | 23:25
Kvalitet lige je nesporan, ali istinski fudbalski majstori nisu previše česta pojava u engleskom Čempionšipu. Stoga oni koji to jesu pre ili kasnije iskoče u prvi plan. Takav je slučaj i sa desetkom Derbi Kauntija, Tomom Lorensom, nekadašnjem igraču Mančester junajteda, koji je postigao dva fantastična pogotka na gostovanju Hadersfildu, najavivši sjajnu sezonu za Ovnove - 1:2 (1:2).

Lorens je bio izuzetno raspoložen. Prvo je u 22. minutu iskoristio lošu intervenciju odbrane domaćina, posle čega je lobovao istčalog Kamila Grabaru. Već tri minuta kasnije na delo je došlo svo njegovo fudbalsko umeće. Poigrao se malo sa svojim čuvarima, prebacio loptu sa desne na levu nogu, a onda pogodio nebranjeni deo mreže protivničkog gola.

Hadersfild je već na isteku pola časa preko Kerlana Granta sa bele tačke smanjio prednost domaćina, ali to nije previše značilo ekipi Jana Ziverta, koja nije uspela da pronađe način na koji bi stigla makar do boda na ovom meču.