Цвајта: ХСВ демолирао Нирнберг у гостима!

Најбољи Хамбургер у последњих неколико година, Нирнберг растављен на комадиће! У великом дербију Цвајте на Макс Морлоку - 0:4.

Фудбал 05.08.2019 | 23:15
Кренули су траљаво као и прошле године, али поправни је био више него успешан. Хамбургер је у последњем мечу другог кола немачке Цвајте у великом дербију, судару два гиганта који на конту заједно имају 15 титула шампиона, разнео Нирнберг са 4:0. Од испадања у другу лигу, па и дуже, ХСВ није одиграо бољу утакмицу. Коначан резултат само је логичан след онога што се догађало на терену.

Нирнберг за 90 минута није упутио ниједан ударац у оквир гола гостију?! Дер клуб се тако прописно обрукао...

ХСВ је блистао на крилима Сонија Китела, момка који је после ремија у првом колу против Дармштата доста оспораван. Данас је међутим показао да може да буде прави вођа Хекинговог тима. Од њега су кретала све акције, а стигао је и да се упише у стрелце (леп гол из слободњака), односно да после дивног соло продора асистира Калиду Нареју за трећи погодак који је дефинитивно сломио домаћина.

Џереми Дуџјак начео је Нирнберг у 12. минуту, а докусурио га својим аутоголом Тим Хандверкер.

Хамбургер за шест дана очекује гостовање Кемницеру у ДФБ купу, па му онда долази Бохум у овкиру трећег кола Цвајте. Нирнберг у купу игра са Инголштатом у гостима, а онда иде Сандхаузену...