Cvajta: HSV demolirao Nirnberg u gostima!

Najbolji Hamburger u poslednjih nekoliko godina, Nirnberg rastavljen na komadiće! U velikom derbiju Cvajte na Maks Morloku - 0:4.

Fudbal 05.08.2019 | 23:15
Krenuli su traljavo kao i prošle godine, ali popravni je bio više nego uspešan. Hamburger je u poslednjem meču drugog kola nemačke Cvajte u velikom derbiju, sudaru dva giganta koji na kontu zajedno imaju 15 titula šampiona, razneo Nirnberg sa 4:0. Od ispadanja u drugu ligu, pa i duže, HSV nije odigrao bolju utakmicu. Konačan rezultat samo je logičan sled onoga što se događalo na terenu.

Nirnberg za 90 minuta nije uputio nijedan udarac u okvir gola gostiju?! Der klub se tako propisno obrukao...

HSV je blistao na krilima Sonija Kitela, momka koji je posle remija u prvom kolu protiv Darmštata dosta osporavan. Danas je međutim pokazao da može da bude pravi vođa Hekingovog tima. Od njega su kretala sve akcije, a stigao je i da se upiše u strelce (lep gol iz slobodnjaka), odnosno da posle divnog solo prodora asistira Kalidu Nareju za treći pogodak koji je definitivno slomio domaćina.

Džeremi Dudžjak načeo je Nirnberg u 12. minutu, a dokusurio ga svojim autogolom Tim Handverker.

Hamburger za šest dana očekuje gostovanje Kemniceru u DFB kupu, pa mu onda dolazi Bohum u ovkiru trećeg kola Cvajte. Nirnberg u kupu igra sa Ingolštatom u gostima, a onda ide Sandhauzenu...