БЕЛ: Муке по Компанију, нови ћорак Андерлехта!

Лука Аџић играо 45 минута. . .

Фудбал 04.08.2019 | 21:21
Пут опоравка најтрофејнијег белгијског клуба биће дуг. То је јасно већ после два кола у новом шампионату. Андерлехт је прошле недеље поражен код куће од Остендеа, а ево данас само бод на гостовању Мускрону - 0:0.

У нови тим уложено је више од 16.000.000 евра, на све то Краљевски клуб појачала су двојица прекаљених премијерлигашких асова - Венсан Компани (уједно тренер) и Самир Насри, али да би неке ствари дошле на своје очито ће бити потребно време. Оно што је проблем јесу размажени навијачи који нису склони да дуго толеришу изостанак резултата, а чињеница да је Андерлехт узео само једну титулу у последње четири године - што је ситуација каква се није догађала у 21. веку - свакако ће већ након овог кикса данас набити огроман притисак Компанију.

Били су гости нешто бољи пд Мускрона. Имали више лопту у ногама и више озбиљних покушаја пред голом, али имао је и домаћин своје моменте. Када се подвуче црте - савим реалан исход лоше утакмице с мало правог садржаја.

Наш Лука Аџић добио је шансу од 46. минуту, што је лепа вест. Јер очито на њега почињу да рачунају у Бриселу. На другој страни свих 90 минута одиграли су голман Васић и леви бек Немања Антонов.

Андерлехт је, рачунајући и пријатељске утакмице, у серији од пет утакмица без победе. Наредног викенда домаћин је Мехелену, а крајем месеца долазе му два дербија - против шампиона Генка и Стандарда из Лијежа.

БЕЛГИЈА 1 - 2. КОЛО