BEL: Muke po Kompaniju, novi ćorak Anderlehta!

Luka Adžić igrao 45 minuta. . .

Fudbal 04.08.2019 | 21:21
Put oporavka najtrofejnijeg belgijskog kluba biće dug. To je jasno već posle dva kola u novom šampionatu. Anderleht je prošle nedelje poražen kod kuće od Ostendea, a evo danas samo bod na gostovanju Muskronu - 0:0.

U novi tim uloženo je više od 16.000.000 evra, na sve to Kraljevski klub pojačala su dvojica prekaljenih premijerligaških asova - Vensan Kompani (ujedno trener) i Samir Nasri, ali da bi neke stvari došle na svoje očito će biti potrebno vreme. Ono što je problem jesu razmaženi navijači koji nisu skloni da dugo tolerišu izostanak rezultata, a činjenica da je Anderleht uzeo samo jednu titulu u poslednje četiri godine - što je situacija kakva se nije događala u 21. veku - svakako će već nakon ovog kiksa danas nabiti ogroman pritisak Kompaniju.

Bili su gosti nešto bolji pd Muskrona. Imali više loptu u nogama i više ozbiljnih pokušaja pred golom, ali imao je i domaćin svoje momente. Kada se podvuče crte - savim realan ishod loše utakmice s malo pravog sadržaja.

Naš Luka Adžić dobio je šansu od 46. minutu, što je lepa vest. Jer očito na njega počinju da računaju u Briselu. Na drugoj strani svih 90 minuta odigrali su golman Vasić i levi bek Nemanja Antonov.

Anderleht je, računajući i prijateljske utakmice, u seriji od pet utakmica bez pobede. Narednog vikenda domaćin je Mehelenu, a krajem meseca dolaze mu dva derbija - protiv šampiona Genka i Standarda iz Liježa.

BELGIJA 1 - 2. KOLO