Чемпионшип: Импресивни Лидс кренуо ка ПЛ!

Екипа Марсела Бијелсе убедљива на премијери на гостовању у Бристолу - 3:1.

Фудбал 04.08.2019 | 20:57
Импресивно су Лидс Јунајтед и Марсело Бијелса започели нову сезону и поход на повратак у Премијер лигу после 16 година. Бристол Сити, једна од бољих екипа у овом рангу прошле сезоне, убедљиво је поражена на свом терену са чак 3:1 од стране гостију из Јоркшира који су се одмах издвојили на врху табеле заједно са великим ривалом Шефилд Венздејом после првог кола.

Још једном је једна од најбољих екипа у Чемпионшипу приказала импресиван фудбал. Течне акције, кратки пасови, брзи напади, пресинг, све по чему је чувени Лудак надалеко познат, приказали су његови пулени, који су релативно лако стигли до велике предности од три гола.

Шпански ветеран Пабло Ернандез начео је домаћине лепим ударцем левицом у 26. минуту, а да бодови путују у Лидс било је јасно у 57. када је Шпанац идеално прошао по десној страни и послужио Патрика Бамфорда који је постигао првенац уновој сезони. Тачку на сјајну партију јоркширског тима ставио је Џек Херисон после одбитка у 72. минуту.

Све што су бледи домаћини урадили на овом мечу био је почасни погодак Аустријанца Ендија Вајмана у 79. минуту, али он није на ркају угрозио сјајну победу Лидса и генерално довар утисак који је овај тим оставио на премијери.

Прошлогодишњи трагичари из плеј-офа су ваљда научили лекције овога лета, а уколико успеју да доведу и сјајног нападача Двајта Гејла из Њукасла до краја прелазног рока (четвртак), требало би с лакоћом да се врате у Премијер лигу и то у сезони у којој се слави 100 година постојања великана са Еланд Роуда. Лепо би било.