Čempionšip: Impresivni Lids krenuo ka PL!

Ekipa Marsela Bijelse ubedljiva na premijeri na gostovanju u Bristolu - 3:1.

Fudbal 04.08.2019 | 20:57
Impresivno su Lids Junajted i Marselo Bijelsa započeli novu sezonu i pohod na povratak u Premijer ligu posle 16 godina. Bristol Siti, jedna od boljih ekipa u ovom rangu prošle sezone, ubedljivo je poražena na svom terenu sa čak 3:1 od strane gostiju iz Jorkšira koji su se odmah izdvojili na vrhu tabele zajedno sa velikim rivalom Šefild Venzdejom posle prvog kola.

Još jednom je jedna od najboljih ekipa u Čempionšipu prikazala impresivan fudbal. Tečne akcije, kratki pasovi, brzi napadi, presing, sve po čemu je čuveni Ludak nadaleko poznat, prikazali su njegovi puleni, koji su relativno lako stigli do velike prednosti od tri gola.

Španski veteran Pablo Ernandez načeo je domaćine lepim udarcem levicom u 26. minutu, a da bodovi putuju u Lids bilo je jasno u 57. kada je Španac idealno prošao po desnoj strani i poslužio Patrika Bamforda koji je postigao prvenac unovoj sezoni. Tačku na sjajnu partiju jorkširskog tima stavio je Džek Herison posle odbitka u 72. minutu.

Sve što su bledi domaćini uradili na ovom meču bio je počasni pogodak Austrijanca Endija Vajmana u 79. minutu, ali on nije na rkaju ugrozio sjajnu pobedu Lidsa i generalno dovar utisak koji je ovaj tim ostavio na premijeri.

Prošlogodišnji tragičari iz plej-ofa su valjda naučili lekcije ovoga leta, a ukoliko uspeju da dovedu i sjajnog napadača Dvajta Gejla iz Njukasla do kraja prelaznog roka (četvrtak), trebalo bi s lakoćom da se vrate u Premijer ligu i to u sezoni u kojoj se slavi 100 godina postojanja velikana sa Eland Rouda. Lepo bi bilo.