Цвајта: ХСВ и даље трокира!

ВАР у 98. минуту спречио пораз на старту! Арон Хунт донео бод посрнулом великану. . .

Фудбал 28.07.2019 | 18:32
Не иде, па не иде! Ни нови тренер (Дитер Хекинг), ни неколико озбиљних појачања, нити финансијска консолидација клуба нису били довољно добар предуслов да Хамбургер започне сезону како је армија навијача славног клуба прижељкивала. Као и прошле сезоне, шамар на старту првенства и битке за повратак у Бундеслигу. Пре годину дана у ово време некадашњи шампион Европе добио је "по тамбури" од Холштајн Кила (0:3), док су данас пола плена са Фолкспарк стадиона однели Љиљани из Дармштата - 1:1.

Резултат заправо и није толико лош ако се узме у обзир како је ХСВ до њега дошао. Све до судијске надокнаде гости су имали вођство, да би у 90+6 арбитар Хартман одлучио да једну спорну ситуацију у шеснаестерцу домаћина погледа на успореном снимку. И видео је закаснели старт Дарија Думића над резервистом Мануелом Винцхајмером. Одговорност је преузео капитен Арон Хант и погодио за 1:1. Играо се осми минут судијске надокнаде...

Дармштат је, иначе, повео у првом минуту другог полувремена. Прецизно, после само 14 секунди игре у наставку, а гол је постигао момак који само што је крочио на терен - Тим Скарке. Свему је претходио снажан шут Сердара Дурсуна. Голман Хамбургера није се прославио интервенцијом,. одбио је лопту право на главу Скаркеу и овом није било тешко да погоди за 0:1.

ХСВ јесте био бољи у вечем делу сусрета, имао више лопту у поседу, више удараца и озбиљних акција, али јасно је већ на први поглед да ће се Хекинг добро насекирати док ствари не доведе на жељени ниво. На ниво потребан да се заузме једно од прва два места, које директно води назад у елиту...