Cvajta: HSV i dalje trokira!

VAR u 98. minutu sprečio poraz na startu! Aron Hunt doneo bod posrnulom velikanu. . .

Fudbal 28.07.2019 | 18:32
Ne ide, pa ne ide! Ni novi trener (Diter Heking), ni nekoliko ozbiljnih pojačanja, niti finansijska konsolidacija kluba nisu bili dovoljno dobar preduslov da Hamburger započne sezonu kako je armija navijača slavnog kluba priželjkivala. Kao i prošle sezone, šamar na startu prvenstva i bitke za povratak u Bundesligu. Pre godinu dana u ovo vreme nekadašnji šampion Evrope dobio je "po tamburi" od Holštajn Kila (0:3), dok su danas pola plena sa Folkspark stadiona odneli Ljiljani iz Darmštata - 1:1.

Rezultat zapravo i nije toliko loš ako se uzme u obzir kako je HSV do njega došao. Sve do sudijske nadoknade gosti su imali vođstvo, da bi u 90+6 arbitar Hartman odlučio da jednu spornu situaciju u šesnaestercu domaćina pogleda na usporenom snimku. I video je zakasneli start Darija Dumića nad rezervistom Manuelom Vinchajmerom. Odgovornost je preuzeo kapiten Aron Hant i pogodio za 1:1. Igrao se osmi minut sudijske nadoknade...

Darmštat je, inače, poveo u prvom minutu drugog poluvremena. Precizno, posle samo 14 sekundi igre u nastavku, a gol je postigao momak koji samo što je kročio na teren - Tim Skarke. Svemu je prethodio snažan šut Serdara Dursuna. Golman Hamburgera nije se proslavio intervencijom,. odbio je loptu pravo na glavu Skarkeu i ovom nije bilo teško da pogodi za 0:1.

HSV jeste bio bolji u večem delu susreta, imao više loptu u posedu, više udaraca i ozbiljnih akcija, ali jasno je već na prvi pogled da će se Heking dobro nasekirati dok stvari ne dovede na željeni nivo. Na nivo potreban da se zauzme jedno od prva dva mesta, koje direktno vodi nazad u elitu...