ЛЕ: ''Ишамарали'' су Хајдук, па разбијени!

Није сваки дан Хајдук из Сплита - Гзира уништена у Летонији! Левски је несрећа од клуба! Динамо Тбилиси сигуран у Азербејџану – 2:0! У Сплиту су "ошамарили" Хајдук и то им је доста засад.  Малтешка сензација доживела убедљив пораз на "отварању" другог кола.

Фудбал 25.07.2019 | 20:26
Прошле недеље направили су једно од највећих изненађења овогодишњих евро-квалификација, јер су победили 3:1 на гостовању Хајдуку у Сплиту и остварили историјски пласман.

Ове недеље, малтешка Гзира започела је двомеч 2. кола квалификација у Летонији, где су је схватили много озбиљније него у Хрватској.

Вентспилс - Гзира 4:0 (1:0)

Иако је симпатичан тим Ђованија Тедеска успешно чувао свој гол 40 минута, у 41. је домаћин постигао први погодак и ударцем Каспарса Сварупса "начео" мрежу аутсајдера.

До краја меча Вентспилс је још три пута савладао Жастина Хабера, голмана острвљана, чиме је практично у првој утакмици урадио највећи део посла око пласмана у следеће коло.

Победник овог двомеча играће у трећој рунди против бољег из дуела Женез Еш (Луксембург) - Виторија Гимараеш (Португал).

Гзира Јунајтед је била апсолутни хит првог кола квалификација за Лигу Европе! Малтешки клуб је направио прворазредну сензацију и победом на Пољуду елиминисао Хајдук из Сплита (3:1). Међутим, малтешка бајка у Европи је врло кратко трајала.

Гзира Јунајтед је потучена до ногу у Летонији. Некадашњи ривал Црвене звезде, Вентспилс, показао је Малтежанима да није сваки да Хајдук из Сплита и да ће на ново чудо морати да чекају макар још годину дана. На крају је било 4:0 за Вентспилс, који је питање путника у трећу рунду решио већ у првом мечу.

Гзира је пружала отпор до 41. минута када је погодио Сварупс. Био је то почетак краја малтешког представника у Европи. Вентспилс је убацио у брзину више и до краја потукао нејаког ривала.

Покушавао Левски годинама да се подигне. Међутим, великан из Бугарске је тренутно далеко од европског просека. Нови покушај пропао је већ на Кипру. АЕК из Ларнаке је прегазио тим из главног града Бугарске – 3:0. Можда би све било другачије да штопер гостију Миланов није добио други жути картон у 45. минуту. Од тог тренутка игра Левског се распала.

Један од најзапаженијих у редовима домаћина био је некадашњи крилни фудбалер Црвене звезде Иван Тричковски. Македонац је асистирао Руизу за други погодак АЕК-а. Занимљиво је да су Кипрани дали тро гола за осам минута.

Динамо из Тбилисија је оправдао улогу благог фаворита на гостовању Габали. На крају је било 2:0 за тим из Грузије.

Сјајан гол постигао је Дафе у 87. минуту када је кифлом пробушио мрежу Габале.

Мало изненађење направио је Пјуник из Јеревана. Представник Јерменије савладао је чешки Јаблонец – 2:1. На крају гости могу да буду задовољни исходом, јер су губили са два гола разлике. Спасили су се поготком Долезала у 53. минуту.