LE: ''Išamarali'' su Hajduk, pa razbijeni!

Nije svaki dan Hajduk iz Splita - Gzira uništena u Letoniji! Levski je nesreća od kluba! Dinamo Tbilisi siguran u Azerbejdžanu – 2:0! U Splitu su "ošamarili" Hajduk i to im je dosta zasad.  Malteška senzacija doživela ubedljiv poraz na "otvaranju" drugog kola.

Fudbal 25.07.2019 | 20:26
Prošle nedelje napravili su jedno od najvećih iznenađenja ovogodišnjih evro-kvalifikacija, jer su pobedili 3:1 na gostovanju Hajduku u Splitu i ostvarili istorijski plasman.

Ove nedelje, malteška Gzira započela je dvomeč 2. kola kvalifikacija u Letoniji, gde su je shvatili mnogo ozbiljnije nego u Hrvatskoj.

Ventspils - Gzira 4:0 (1:0)

Iako je simpatičan tim Đovanija Tedeska uspešno čuvao svoj gol 40 minuta, u 41. je domaćin postigao prvi pogodak i udarcem Kasparsa Svarupsa "načeo" mrežu autsajdera.

Do kraja meča Ventspils je još tri puta savladao Žastina Habera, golmana ostrvljana, čime je praktično u prvoj utakmici uradio najveći deo posla oko plasmana u sledeće kolo.

Pobednik ovog dvomeča igraće u trećoj rundi protiv boljeg iz duela Ženez Eš (Luksemburg) - Vitorija Gimaraeš (Portugal).

Gzira Junajted je bila apsolutni hit prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope! Malteški klub je napravio prvorazrednu senzaciju i pobedom na Poljudu eliminisao Hajduk iz Splita (3:1). Međutim, malteška bajka u Evropi je vrlo kratko trajala.

Gzira Junajted je potučena do nogu u Letoniji. Nekadašnji rival Crvene zvezde, Ventspils, pokazao je Maltežanima da nije svaki da Hajduk iz Splita i da će na novo čudo morati da čekaju makar još godinu dana. Na kraju je bilo 4:0 za Ventspils, koji je pitanje putnika u treću rundu rešio već u prvom meču.

Gzira je pružala otpor do 41. minuta kada je pogodio Svarups. Bio je to početak kraja malteškog predstavnika u Evropi. Ventspils je ubacio u brzinu više i do kraja potukao nejakog rivala.

Pokušavao Levski godinama da se podigne. Međutim, velikan iz Bugarske je trenutno daleko od evropskog proseka. Novi pokušaj propao je već na Kipru. AEK iz Larnake je pregazio tim iz glavnog grada Bugarske – 3:0. Možda bi sve bilo drugačije da štoper gostiju Milanov nije dobio drugi žuti karton u 45. minutu. Od tog trenutka igra Levskog se raspala.

Jedan od najzapaženijih u redovima domaćina bio je nekadašnji krilni fudbaler Crvene zvezde Ivan Tričkovski. Makedonac je asistirao Ruizu za drugi pogodak AEK-a. Zanimljivo je da su Kiprani dali tro gola za osam minuta.

Dinamo iz Tbilisija je opravdao ulogu blagog favorita na gostovanju Gabali. Na kraju je bilo 2:0 za tim iz Gruzije.

Sjajan gol postigao je Dafe u 87. minutu kada je kiflom probušio mrežu Gabale.

Malo iznenađenje napravio je Pjunik iz Jerevana. Predstavnik Jermenije savladao je češki Jablonec – 2:1. Na kraju gosti mogu da budu zadovoljni ishodom, jer su gubili sa dva gola razlike. Spasili su se pogotkom Dolezala u 53. minutu.