БЕЛ: Генк узео десети трофеј у историји!

Шампион Белгије у Суперкупу тукао Мехелен - 3:0.

Фудбал 20.07.2019 | 23:30
Да се зна ко је шампион! Белгијанци су вечерас отворили нову сезону утакмицом Суперкупа у којој је Генк у потпуности надиграо освајача купа те земље Мехелен - 3:0. То је други трофеј за Генк у овом такмичењу, а јубиларни десети у клупској историји.

Домаћем тиму пут до тријумфу трасирао је с два гола нови капитен Себастијан Девест. Искусни штопер погађао је мрежу Мехелена у 16. и 60. минуту. Само у краћем периоду после тог водећег гола гости су били бољи. Имали чак и шансу да дођу до изједначења, међутим Генк је погледала срећа, а касније су на суви квалитет дуплирали предност и лако привели утакмицу крају.

Трећи погодак постигао је млади резервиста Данте Ванцејр седам минута пре краја.

Генк је у овом сусрету играо без неколицеине носиоца из прошле сезоне, попут Тросара, Малиновског, Аидоа. Сви они напустили су тим и напунили клупску касу, а они на које је тај новац трошен овог лета нису били у саставу. Тео Бонгонда ни на клупи, Јанис Хаџи јесте био у протоколу, али није добио шансу, баш као ни Нигеријац Одеи.

Без обзира на ту чињеницу Генк је очито показао да ће и ове сезоне јуришати на највиши палсман.