BEL: Genk uzeo deseti trofej u istoriji!

Šampion Belgije u Superkupu tukao Mehelen - 3:0.

Fudbal 20.07.2019 | 23:30
Da se zna ko je šampion! Belgijanci su večeras otvorili novu sezonu utakmicom Superkupa u kojoj je Genk u potpunosti nadigrao osvajača kupa te zemlje Mehelen - 3:0. To je drugi trofej za Genk u ovom takmičenju, a jubilarni deseti u klupskoj istoriji.

Domaćem timu put do trijumfu trasirao je s dva gola novi kapiten Sebastijan Devest. Iskusni štoper pogađao je mrežu Mehelena u 16. i 60. minutu. Samo u kraćem periodu posle tog vodećeg gola gosti su bili bolji. Imali čak i šansu da dođu do izjednačenja, međutim Genk je pogledala sreća, a kasnije su na suvi kvalitet duplirali prednost i lako priveli utakmicu kraju.

Treći pogodak postigao je mladi rezervista Dante Vancejr sedam minuta pre kraja.

Genk je u ovom susretu igrao bez nekoliceine nosioca iz prošle sezone, poput Trosara, Malinovskog, Aidoa. Svi oni napustili su tim i napunili klupsku kasu, a oni na koje je taj novac trošen ovog leta nisu bili u sastavu. Teo Bongonda ni na klupi, Janis Hadži jeste bio u protokolu, ali nije dobio šansu, baš kao ni Nigerijac Odei.

Bez obzira na tu činjenicu Genk je očito pokazao da će i ove sezone jurišati na najviši palsman.