ЛШ: Селтик је, ипак, прејак за Сарајево!

Шкоти потврдили пролаз даље, Сарајево се сели у ЛЕ! Селтик је повео поготком Кристија у 26. минуту. Сарајево је изједначило у 62. минуту послије првог (и јединог!) ударца у оквир гола и вратио трачак наде, али је само 13 минута касније предност свом тиму вратио МекГрегор! Селтик очекивано избацио Сарајево уз гол у стилу Барсе.  На крају је било 2:1.

Фудбал 17.07.2019 | 23:17
Фудбалери Селтика оправдали су улогу фаворита и у реванш утакмици са Сарајевом.

Након 1:3 на стадиону ''Асим Ферхатовић - Хасе'', изабраници Нила Ленона су тим којим командује Хусреф Мусемић савладали и пред домаћом публиком, на Селтик парку, и то резултатом 2:1, те са укупних 5:2 изборили наступ у другој рунди квалификација за Лигу шампиона, гдје ће играти против шампиона Естоније, екипе Номе Каљу.

Са друге стране, бордо тим ће морати да се пресели у Лигу Европе, гдје такмичење, вољом жријеба, наставља од трећег кола квалификација, а име ривала ће сазнати 22. јула, кад ће у Ниону бити обављен жријеб ове фазе.

У првих 45 минута шкотски великан је постигао само један гол, а исти је био дјело Рајана Кристија у 26. минуту утакмице. Његов саиграч Одсон Едуард је учинио само један ''необичан'' покрет тијелом, што је било довољн да превари одбрану Сарајева, која потом није успјела да спријечи Кристија да матира Владана Ковачевића, који је најзаслужнији што актуелни шампион БиХ на петнаестоминутни одмор није отишао са већим минусом.

Млади бањалучки голман није имао никакву шансу код поменутог гола, али је зато у два-три наврата успјешно интервенисао и на семафору Селтик парка задржао наведених 1:0.

Током првог дијела тим који предводи Хусреф Мусемић није упио да упути НИЈЕДАН ударац у оквир гола, а издвајају се само двије ситуације - она из другог минута, када је Мерсудин Ахметовић био пребрз и нашао се у офсајд позицији, па је гол који је тад постигао оправдано поништен, те покушај Бењамина Татара из 35. минута, када је на половини терена био у дуелу са чуваром, а видјевши да неће моћи да се избори за наставак акције и да је Бејн изашао пар метара са свог гола, одлучио се на покушај лоба, али исти није завршио на жељени начин.

Први (и једини!) ударац у оквир гола Сарајево је упутило у 62. минуту - и тад је постигнут гол, којим је враћен трачак наде да се може бар до продужетка. Боли Болинголи је погријешио у додавању на лијевој страни, лопта је стигла до Ахметовића који центрира у срце казненог простора гдје проналази Амара Рахмановића који главом спушта лопту до већ споменутог Татара, а овај неометан ''цијепа'' мрежу иза Бејнових леђа.

Малобројни навијачи бордо тима понадали су се да у преосталих тридесетак минута њихови љубимци могу до сензације, али све њихове жеље, амбиције и наде ''покопане'' су тринаест минута касније, када је Калум МекГрегор остављен сам на 20-ак метара од гола. Такву, идеалну позицију 26-годишњи фудбалер није пропустио да вриједнује поготком за, испоставило се касније, коначних 2:1.

После победе у гостима од 3:1 било је јасно да је Селтик већ обезбедио пролазак у друго коло квалификација за Лигу шампиона. Сарајево је дошло у Глазгов чисто да покаже да зна да игра фудбал и да што скупље прода кожу и то му је успело. Дали су гости гол, изједначили на 1:1 у 62. минуту, али је домаћи састав преко Мекрегора дошао до још једне победе - 2:1 (1:0).

Није било овде превише тензије, шансе Сарајева су се мериле у промилима, али је Селтик желео брзо да обезбеди нову победу пред својим навијачима. И све је почело одлично по Селтик. Дефинитивно најлепши моменат меча био је у 26. минуту.

Акција у стилу Барселоне. Кренуо је домаћин из последње линије, лопта се полако кретала ка напред, плела се мрежа, све док Кристи није одапео стрелу у мрежу Сарајева за вођство од 1:0. Изузезно лепа акција.

Међутим, Сарајево је хтело барем до бода. И имала је резултат 1:1 на пола сата до краја. Искористили су гости грешку Селтика, изузетно, изузетно лепо су искористили шансу, Рахмановић је проиграо Татара, а овај је погодио мајсторски и донео изједначење.

Ипак, Селтик није дозволио да остане без победе на свом Селтик Парку. Пре свега, то се односи на Мекгрегора. После додавања Моргана, Мекгрегор се наместио и снажно шутирао. Није ту Ковачевић имао шансе.

Селтик је у наредном колу квалификација. Очекивано, заслужено. У другом колу противник Селтика биће естонски Каљу што опет не би требало да представља неки већи проблем за тим Нила Ленона.

ЛИГА ШАМПИОНА, КВАЛИФИКАЦИЈЕ - 1. КОЛО (РЕВАНШ МЕЧЕВИ)