LŠ: Seltik je, ipak, prejak za Sarajevo!

Škoti potvrdili prolaz dalje, Sarajevo se seli u LE! Seltik je poveo pogotkom Kristija u 26. minutu. Sarajevo je izjednačilo u 62. minutu poslije prvog (i jedinog!) udarca u okvir gola i vratio tračak nade, ali je samo 13 minuta kasnije prednost svom timu vratio MekGregor! Seltik očekivano izbacio Sarajevo uz gol u stilu Barse.  Na kraju je bilo 2:1.

Fudbal 17.07.2019 | 23:17
Fudbaleri Seltika opravdali su ulogu favorita i u revanš utakmici sa Sarajevom.

Nakon 1:3 na stadionu ''Asim Ferhatović - Hase'', izabranici Nila Lenona su tim kojim komanduje Husref Musemić savladali i pred domaćom publikom, na Seltik parku, i to rezultatom 2:1, te sa ukupnih 5:2 izborili nastup u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, gdje će igrati protiv šampiona Estonije, ekipe Nome Kalju.

Sa druge strane, bordo tim će morati da se preseli u Ligu Evrope, gdje takmičenje, voljom žrijeba, nastavlja od trećeg kola kvalifikacija, a ime rivala će saznati 22. jula, kad će u Nionu biti obavljen žrijeb ove faze.

U prvih 45 minuta škotski velikan je postigao samo jedan gol, a isti je bio djelo Rajana Kristija u 26. minutu utakmice. Njegov saigrač Odson Eduard je učinio samo jedan ''neobičan'' pokret tijelom, što je bilo dovoljn da prevari odbranu Sarajeva, koja potom nije uspjela da spriječi Kristija da matira Vladana Kovačevića, koji je najzaslužniji što aktuelni šampion BiH na petnaestominutni odmor nije otišao sa većim minusom.

Mladi banjalučki golman nije imao nikakvu šansu kod pomenutog gola, ali je zato u dva-tri navrata uspješno intervenisao i na semaforu Seltik parka zadržao navedenih 1:0.

Tokom prvog dijela tim koji predvodi Husref Musemić nije upio da uputi NIJEDAN udarac u okvir gola, a izdvajaju se samo dvije situacije - ona iz drugog minuta, kada je Mersudin Ahmetović bio prebrz i našao se u ofsajd poziciji, pa je gol koji je tad postigao opravdano poništen, te pokušaj Benjamina Tatara iz 35. minuta, kada je na polovini terena bio u duelu sa čuvarom, a vidjevši da neće moći da se izbori za nastavak akcije i da je Bejn izašao par metara sa svog gola, odlučio se na pokušaj loba, ali isti nije završio na željeni način.

Prvi (i jedini!) udarac u okvir gola Sarajevo je uputilo u 62. minutu - i tad je postignut gol, kojim je vraćen tračak nade da se može bar do produžetka. Boli Bolingoli je pogriješio u dodavanju na lijevoj strani, lopta je stigla do Ahmetovića koji centrira u srce kaznenog prostora gdje pronalazi Amara Rahmanovića koji glavom spušta loptu do već spomenutog Tatara, a ovaj neometan ''cijepa'' mrežu iza Bejnovih leđa.

Malobrojni navijači bordo tima ponadali su se da u preostalih tridesetak minuta njihovi ljubimci mogu do senzacije, ali sve njihove želje, ambicije i nade ''pokopane'' su trinaest minuta kasnije, kada je Kalum MekGregor ostavljen sam na 20-ak metara od gola. Takvu, idealnu poziciju 26-godišnji fudbaler nije propustio da vrijednuje pogotkom za, ispostavilo se kasnije, konačnih 2:1.

Posle pobede u gostima od 3:1 bilo je jasno da je Seltik već obezbedio prolazak u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Sarajevo je došlo u Glazgov čisto da pokaže da zna da igra fudbal i da što skuplje proda kožu i to mu je uspelo. Dali su gosti gol, izjednačili na 1:1 u 62. minutu, ali je domaći sastav preko Mekregora došao do još jedne pobede - 2:1 (1:0).

Nije bilo ovde previše tenzije, šanse Sarajeva su se merile u promilima, ali je Seltik želeo brzo da obezbedi novu pobedu pred svojim navijačima. I sve je počelo odlično po Seltik. Definitivno najlepši momenat meča bio je u 26. minutu.

Akcija u stilu Barselone. Krenuo je domaćin iz poslednje linije, lopta se polako kretala ka napred, plela se mreža, sve dok Kristi nije odapeo strelu u mrežu Sarajeva za vođstvo od 1:0. Izuzezno lepa akcija.

Međutim, Sarajevo je htelo barem do boda. I imala je rezultat 1:1 na pola sata do kraja. Iskoristili su gosti grešku Seltika, izuzetno, izuzetno lepo su iskoristili šansu, Rahmanović je proigrao Tatara, a ovaj je pogodio majstorski i doneo izjednačenje.

Ipak, Seltik nije dozvolio da ostane bez pobede na svom Seltik Parku. Pre svega, to se odnosi na Mekgregora. Posle dodavanja Morgana, Mekgregor se namestio i snažno šutirao. Nije tu Kovačević imao šanse.

Seltik je u narednom kolu kvalifikacija. Očekivano, zasluženo. U drugom kolu protivnik Seltika biće estonski Kalju što opet ne bi trebalo da predstavlja neki veći problem za tim Nila Lenona.

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE - 1. KOLO (REVANŠ MEČEVI)