СП: Хрвати дјелују моћно, ни Мађари нису више наивни!

У утакмицама другог кола на Светском првенству у Јапану, Хрватска доминирала против САД, Мађарска победила Шпанију.

Остали спортови 17.07.2019 | 14:01
Ватерполисти Хрватске у великој форми допутовали су у Јапан на Светско првенство.

"Баракуде" су у прва два меча, против објективно најтежих ривала у Групи Б, јер је трећи Казахстан, забележили две баш убедљиве победе. Аустралија је потопљена резултатом 14:4, док је два дана касније селекција Сједињених Америчких Држава доживела још већи пораз – 17:7 (4:1, 5:3, 4:2, 4:1).

Главни фаворити за злато (у одсуству најјачег састава Србије) били су нападачки расположени од првог до последњег минута, а ни у одбрани нису деловали слабије.

САД: Волф (6 одбрана), Холанд (2 одбране), Хупер 1, Вавик, Оберт 1, Халок 1, Купидо, Доуб 1, Фармер, Боуен 1, Рамирез 2, Смит, Ирвинг.

ХРВАТСКА: Бијач (11 одбрана), Марцелић (5 одбране), Мацан, Фатовић, Лончар 1, Јоковић 3, Бенић 3, Вукичевић 3, Бушље 2, Милош, Врлић 3, Шетка 1, Гарциа 1.

У другој утакмици Групе Б – Аустралија је лако изашла на крај са Казахстаном 17:8.

Дуел између Шпаније и Мађарске у Групи Ц проглашен је дербијем кола. Да су наше северне комшије на недавно завршеном турниру Светске лиге на Ташмајдану само подизале форму и да су порази од Канаде и Аустралије били плод случајности и неуиграности, говори ситуација од синоћ.

Мађарска је добила "црвену фурију" 13:11, иако је последњу четвртину изгубила са чак 5:1. Али, цео посао био је завршен после три деонице – 4:2, 5:4, 3:0.

Нови Зеланд и Јужна Африка одиграли су без победника – 8:8.

Србија је меч другог кола почела од 13.30 против Јужне Кореје.

Извор: мондо.рс