SP: Hrvati djeluju moćno, ni Mađari nisu više naivni!

U utakmicama drugog kola na Svetskom prvenstvu u Japanu, Hrvatska dominirala protiv SAD, Mađarska pobedila Španiju.

Ostali sportovi 17.07.2019 | 14:01
Vaterpolisti Hrvatske u velikoj formi doputovali su u Japan na Svetsko prvenstvo.

"Barakude" su u prva dva meča, protiv objektivno najtežih rivala u Grupi B, jer je treći Kazahstan, zabeležili dve baš ubedljive pobede. Australija je potopljena rezultatom 14:4, dok je dva dana kasnije selekcija Sjedinjenih Američkih Država doživela još veći poraz – 17:7 (4:1, 5:3, 4:2, 4:1).

Glavni favoriti za zlato (u odsustvu najjačeg sastava Srbije) bili su napadački raspoloženi od prvog do poslednjeg minuta, a ni u odbrani nisu delovali slabije.

SAD: Volf (6 odbrana), Holand (2 odbrane), Huper 1, Vavik, Obert 1, Halok 1, Kupido, Doub 1, Farmer, Bouen 1, Ramirez 2, Smit, Irving.

HRVATSKA: Bijač (11 odbrana), Marcelić (5 odbrane), Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 3, Benić 3, Vukičević 3, Bušlje 2, Miloš, Vrlić 3, Šetka 1, Garcia 1.

U drugoj utakmici Grupe B – Australija je lako izašla na kraj sa Kazahstanom 17:8.

Duel između Španije i Mađarske u Grupi C proglašen je derbijem kola. Da su naše severne komšije na nedavno završenom turniru Svetske lige na Tašmajdanu samo podizale formu i da su porazi od Kanade i Australije bili plod slučajnosti i neuigranosti, govori situacija od sinoć.

Mađarska je dobila "crvenu furiju" 13:11, iako je poslednju četvrtinu izgubila sa čak 5:1. Ali, ceo posao bio je završen posle tri deonice – 4:2, 5:4, 3:0.

Novi Zeland i Južna Afrika odigrali su bez pobednika – 8:8.

Srbija je meč drugog kola počela od 13.30 protiv Južne Koreje.

Izvor: mondo.rs