ЛН - Руси као Иван Драго: Тукли Амере на њиховом терену!

Баћушке други пут узастопно освојиле Лигу Нација – 3:1! Силовита Русија поново шампион Лиге нација! Одбојкашка репрезентација Русије освојила је трофеј Лиге нација победом у Чикагу над САД 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:20).

Остали спортови 15.07.2019 | 16:14
Руси су, у усијаној атмосфери у Чикагу на терену домаћина, други пут у низу узели злато у том такмичењу.

Русе је до победе водио Дмитри Волков са 17 поена, док је Јегор Кљука додао 14. Са друге стране најбољи је б ио Тејлор Сандер са 20 поена, а пратио га је Метју Андерсон са 19.

За МВП финалног турнира изабран је амерички коректор Андерсон.

У борби за треће место Пољска је савладала Бразил 3:0 (25:17, 25:23, 25:21).

Србија није успела да се пласира на Фајнал сикс Лиге нација, пошто је групну фазу завршила на 11. месту.

Као некада Иван Драго! Тако делују одбојкаши Русије. Поменута селекција други пут узастопно освојила је Лигу Нација, пошто је савладала САД у Чикагу са 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:20).

У врло изједначеном мечу, у којем су одлучивали јачи нерви, Русија је мање осцилирала од ривала. Тачније, Баћушке су једини пад у игри имале у другом сету, што су Американци искористили да изједначе резултат. Било је то све од домаћина. Или практично све.

Америци су имали предност И у првој половини трећег сета, а онда су гости појачали гас. Направили су преокрет, повели са 2:1, а потом одиграли када је било најпотребније – у четвртом сету.

Шампионе је предводио Дмитри Волков са 17 освојених поена, три мање додао је Егор Клуика, а Иван Јаковљев освојио је 12.

На другој страни, 20 поена освојио је Тејлор Сандер, а поен мање Мет Андерсон који је проглашен за најкориснијег играча завршног турнира.

Извор: моззартспорт/Б92