ЕП: Кошаркашице Србије поражене

Кошаркашице Србије изгубиле су од Шпаније 71:66 у полуфиналу Европског првенства у Београду.

Србија 06.07.2019 | 22:32
Шпанија је у првој четвртини стекла двоцифрену предност (21:11) и контролисала резултат до последњих пет минута, када Србија преокреће на 64:62, али "Црвена фурија" решава меч у пенал завршници.

Тако Србија опет није успела да победи Шпанију, која ће титулу бранити против Француске у недељу. Наше кошаркашице ће са Великом Британијом играти за бронзану медаљу у "Штарк арени".

Српкиње су сјајно "затвориле" Ндур на старту меча и предвођене Дабовићевом парирале су добро Шпанији (6:6), све до завршнице првог периода када се разиграла Силвија Домингез и серијом од осам поена донела "Фурији" двоцифрену предносту (21:11).

Наш тим добро реагује и брзо успева да преполови заостатак (22:17), али Шпанија узвраћа истом мером после минута паузе па се брзо враћа на +10 (27:17). Србија наставља да се прати, опет смањује на -5, али "Фурија" одбија и овај налет домаћина па на велики одмор одлази са +7 (37:30).

Лепо су се кретале "лавице" у нападу у трећем периоду и без проблема поентирале, али упркос солидној одбрани нашег тима, Шпанкиње су на сваки кош одговарали истом мером и тако све време одржавале предност, па су у последњих десет минута ушле са +8 (58:50).

Настављена је жестока борба, "Фурија" је одличним шутем са полудистанце одржавала разлику (62:57), све до средине четврог периода када се разиграла Брукс и уз прву тројку Србије на мечу преко Бутулије наш тим преокреће и први пут прелази у вођство (64:62).

Уследила је серија фаулова, Дабовићева добија и неспортску, па Ндур са три пенала враћа Шпанији предност (70:66) пред последњих 30 секунди.

Имао је наш тим три напада у наредној акцији захваљујући офанзивним скоковима, али су све промашиле Петровићева, Брукс и Јовановићева па Шпанија одлази у финале ЕП – 71:66.