EP: Košarkašice Srbije poražene

Košarkašice Srbije izgubile su od Španije 71:66 u polufinalu Evropskog prvenstva u Beogradu.

Srbija 06.07.2019 | 22:32
Španija je u prvoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost (21:11) i kontrolisala rezultat do poslednjih pet minuta, kada Srbija preokreće na 64:62, ali "Crvena furija" rešava meč u penal završnici.

Tako Srbija opet nije uspela da pobedi Španiju, koja će titulu braniti protiv Francuske u nedelju. Naše košarkašice će sa Velikom Britanijom igrati za bronzanu medalju u "Štark areni".

Srpkinje su sjajno "zatvorile" Ndur na startu meča i predvođene Dabovićevom parirale su dobro Španiji (6:6), sve do završnice prvog perioda kada se razigrala Silvija Domingez i serijom od osam poena donela "Furiji" dvocifrenu prednostu (21:11).

Naš tim dobro reaguje i brzo uspeva da prepolovi zaostatak (22:17), ali Španija uzvraća istom merom posle minuta pauze pa se brzo vraća na +10 (27:17). Srbija nastavlja da se prati, opet smanjuje na -5, ali "Furija" odbija i ovaj nalet domaćina pa na veliki odmor odlazi sa +7 (37:30).

Lepo su se kretale "lavice" u napadu u trećem periodu i bez problema poentirale, ali uprkos solidnoj odbrani našeg tima, Špankinje su na svaki koš odgovarali istom merom i tako sve vreme održavale prednost, pa su u poslednjih deset minuta ušle sa +8 (58:50).

Nastavljena je žestoka borba, "Furija" je odličnim šutem sa poludistance održavala razliku (62:57), sve do sredine četvrog perioda kada se razigrala Bruks i uz prvu trojku Srbije na meču preko Butulije naš tim preokreće i prvi put prelazi u vođstvo (64:62).

Usledila je serija faulova, Dabovićeva dobija i nesportsku, pa Ndur sa tri penala vraća Španiji prednost (70:66) pred poslednjih 30 sekundi.

Imao je naš tim tri napada u narednoj akciji zahvaljujući ofanzivnim skokovima, ali su sve promašile Petrovićeva, Bruks i Jovanovićeva pa Španija odlazi u finale EP – 71:66.