КИН: Тошић погодио за нову радост Гуангџоуа!

Велики преокрет Пиксијевог тима!

Фудбал 06.07.2019 | 18:10
Када игра Гуангџоу Р&Ф спектакл је загарантован. Тим који тренира Драган Стојковић Пикси игра искључиво у једном правцу – унапред. Ако постоји екипа која у реалности примењује тезу „игра на гол више“, онда је то кинеска дружба српског тренера.

Уписао је Р&Ф данас другу узастопну победу у првенству. У Гуангџоуу пао је Чунгћинг иако је успео да почетком другог полувремена направи преокрет и поведе – 4:2.

Мреже су мировале скоро пола сата, а онда је домаћин повео голом Душка Тошића. Био је то само почетак лавине, јер је у наредних шездесетак минута виђено још пет погодака.

Чунгћинг је изјеначио до краја првог, а повео почетком другог полувремена. Последњих пола сата припали су Гуангџоуу, који је са три гола успео да дође до вредна три бода, на Пиксијеву радост.

Лидер на табели Пекинг Гуан наставља да диригује са врха табеле. У престоници Кине данас је пао Вухан са рутинских 3:0.

А, у трци за титулу је и Шангај СИПГ, који је уписао нови тријумф, против градског ривала Шангај Шенхуе и остао на два бода мање од лидера – 3:1.

КИНА 1 - 16. КОЛО