KIN: Tošić pogodio za novu radost Guangdžoua!

Veliki preokret Piksijevog tima!

Fudbal 06.07.2019 | 18:10
Kada igra Guangdžou R&F spektakl je zagarantovan. Tim koji trenira Dragan Stojković Piksi igra isključivo u jednom pravcu – unapred. Ako postoji ekipa koja u realnosti primenjuje tezu „igra na gol više“, onda je to kineska družba srpskog trenera.

Upisao je R&F danas drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu. U Guangdžouu pao je Čungćing iako je uspeo da početkom drugog poluvremena napravi preokret i povede – 4:2.

Mreže su mirovale skoro pola sata, a onda je domaćin poveo golom Duška Tošića. Bio je to samo početak lavine, jer je u narednih šezdesetak minuta viđeno još pet pogodaka.

Čungćing je izjenačio do kraja prvog, a poveo početkom drugog poluvremena. Poslednjih pola sata pripali su Guangdžouu, koji je sa tri gola uspeo da dođe do vredna tri boda, na Piksijevu radost.

Lider na tabeli Peking Guan nastavlja da diriguje sa vrha tabele. U prestonici Kine danas je pao Vuhan sa rutinskih 3:0.

A, u trci za titulu je i Šangaj SIPG, koji je upisao novi trijumf, protiv gradskog rivala Šangaj Šenhue i ostao na dva boda manje od lidera – 3:1.

KINA 1 - 16. KOLO