КАН: Гана коначно како треба, историја за Бенин!

Црне звезде премијерним тријумфом над Гвинејом Бисао (2:0) до осмине финала КАН.

Фудбал 02.07.2019 | 20:38
Искључиво на индивидуални квалитет Гана је победила Гвинеју Бисао у последњем колу са 2:0 и као првопласриана из групе Ф прошла у осмину финала Купа афричких нација. Блицкриг селекције Квесија Апије у другом полувремену био је довољан за премијерни тријумф на континенталном шампионату који је режирао Абдул Рахман Баба.

Заборављени леви бек Челсија, који је тумарао у протекле две сезоне на позајмици у Шалкеу, подсетио је на славне дане и са две асистенције трасирао Црним звездама пут у следећу фазу. Рахман је најпре у 46. минуту мајсторски проиграо Џордана Ајуа који се с лакоћом ослободио чувара и матирао голмана Гвинеје, а тачку на тријумф Гане ставио је Томас Парти у 72. после још једног лепог паса Абдула Рахмана.

У другом мечу ове групе Бенин и Камерун су играли без голова, а реми је више пријао играчима Бенина који су на крају прошли у осмину финала као једна од четири најбоље трећепласиране екипе и то захваљујући гол-разлици. Уједно остварили су и највећи резултат у историји тамошњег фудбала па су то знали да прославе са верним навијачима.