KAN: Gana konačno kako treba, istorija za Benin!

Crne zvezde premijernim trijumfom nad Gvinejom Bisao (2:0) do osmine finala KAN.

Fudbal 02.07.2019 | 20:38
Isključivo na individualni kvalitet Gana je pobedila Gvineju Bisao u poslednjem kolu sa 2:0 i kao prvoplasriana iz grupe F prošla u osminu finala Kupa afričkih nacija. Blickrig selekcije Kvesija Apije u drugom poluvremenu bio je dovoljan za premijerni trijumf na kontinentalnom šampionatu koji je režirao Abdul Rahman Baba.

Zaboravljeni levi bek Čelsija, koji je tumarao u protekle dve sezone na pozajmici u Šalkeu, podsetio je na slavne dane i sa dve asistencije trasirao Crnim zvezdama put u sledeću fazu. Rahman je najpre u 46. minutu majstorski proigrao Džordana Ajua koji se s lakoćom oslobodio čuvara i matirao golmana Gvineje, a tačku na trijumf Gane stavio je Tomas Parti u 72. posle još jednog lepog pasa Abdula Rahmana.

U drugom meču ove grupe Benin i Kamerun su igrali bez golova, a remi je više prijao igračima Benina koji su na kraju prošli u osminu finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe i to zahvaljujući gol-razlici. Ujedno ostvarili su i najveći rezultat u istoriji tamošnjeg fudbala pa su to znali da proslave sa vernim navijačima.