ЛН: Пољска нанијела Србији шести пораз!

"Орлови" све даље од Ф6.  Одбојкаши Србије изгубили су од Пољске 3-2 (32:30, 21:25, 25:21, 19:25, 15:11) у другом мечу четвртог викенда Лиге нација.

Остали спортови 22.06.2019 | 20:24
"Орлови" су у Милану доживели шести пораз у 11. меч такмичења, па су девети на табели од 16 екипа.

Наши одбојкаши су освојили више поена из напада (63-61), али су више грешили (31-27), док су Пољаци били сјајни у блоку (15-9).

Србију је предводио Миран Кујунџић са 24 поена, по 11 су освојили Александар Околић и Дражен Лубурић, а 10 Петар Крсмановић.

Најефикаснији у екипи Пољске био је Бартош Кволек са 24 поена, док су по 12 освојили Лукаш Качмарек и Артур Шалпук.

У трећем колу 14. групе, Србија ће у недељу играти са селекцијом Аргентине од 17 часова.

Мушка сениорска репрезентација Србије освојила је бод у другој утакмици на турниру групе ИВ викенда ИИ Лиге нација 2019. у Милану. Пољска је у другом колу победила Орлове са 3:2, по сетовима 32:30, 21:25, 25:21, 19:25 и 15:11, после 138 минута игре.

Као у мечу против Италије, Србија је одлично заиграла у првом сету, али су Пољаци ипак први стигли до сет лопте. Нису успели да искористе три сет лопте, али ни Србија својих пет, па су на крају, после чак 38 минута игре, Пољаци повели са 1:0. Наставила је Србија у добром ритму и у другом сету, што јој је донело изједначење на 1:1.

Узвратила је Пољска на исти начин и истим резултатом (25:21) и повела са 2:1. Још бољом игром Србија је стигла до изједначења на 2:2. Више среће у петом сету имала је Пољска, која је одлучујући сет добила са 15:11 за победу од 3:2.

Најефикаснији у редовима Србије био је Миран Кујунџић са 24 поена, Александар Околић и Дражен Лубурић су уписали по 11, а Петар Крсмановић десет поена.  Пољску је до тријумфа предводио сјајни Бартош Кволек са 24 поена.

Србија након 11 одиграних утакмица има пет победа и шест пораза, док је Пољска уписала седми тријумф у Лиги нација.

Орлови ће сутра у последњем трећем колу играти против Аргентине такође од 17 часова уз пренос на Спорт клубу.