LN: Poljska nanijela Srbiji šesti poraz!

"Orlovi" sve dalje od F6.  Odbojkaši Srbije izgubili su od Poljske 3-2 (32:30, 21:25, 25:21, 19:25, 15:11) u drugom meču četvrtog vikenda Lige nacija.

Ostali sportovi 22.06.2019 | 20:24
"Orlovi" su u Milanu doživeli šesti poraz u 11. meč takmičenja, pa su deveti na tabeli od 16 ekipa.

Naši odbojkaši su osvojili više poena iz napada (63-61), ali su više grešili (31-27), dok su Poljaci bili sjajni u bloku (15-9).

Srbiju je predvodio Miran Kujundžić sa 24 poena, po 11 su osvojili Aleksandar Okolić i Dražen Luburić, a 10 Petar Krsmanović.

Najefikasniji u ekipi Poljske bio je Bartoš Kvolek sa 24 poena, dok su po 12 osvojili Lukaš Kačmarek i Artur Šalpuk.

U trećem kolu 14. grupe, Srbija će u nedelju igrati sa selekcijom Argentine od 17 časova.

Muška seniorska reprezentacija Srbije osvojila je bod u drugoj utakmici na turniru grupe IV vikenda II Lige nacija 2019. u Milanu. Poljska je u drugom kolu pobedila Orlove sa 3:2, po setovima 32:30, 21:25, 25:21, 19:25 i 15:11, posle 138 minuta igre.

Kao u meču protiv Italije, Srbija je odlično zaigrala u prvom setu, ali su Poljaci ipak prvi stigli do set lopte. Nisu uspeli da iskoriste tri set lopte, ali ni Srbija svojih pet, pa su na kraju, posle čak 38 minuta igre, Poljaci poveli sa 1:0. Nastavila je Srbija u dobrom ritmu i u drugom setu, što joj je donelo izjednačenje na 1:1.

Uzvratila je Poljska na isti način i istim rezultatom (25:21) i povela sa 2:1. Još boljom igrom Srbija je stigla do izjednačenja na 2:2. Više sreće u petom setu imala je Poljska, koja je odlučujući set dobila sa 15:11 za pobedu od 3:2.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Miran Kujundžić sa 24 poena, Aleksandar Okolić i Dražen Luburić su upisali po 11, a Petar Krsmanović deset poena.  Poljsku je do trijumfa predvodio sjajni Bartoš Kvolek sa 24 poena.

Srbija nakon 11 odigranih utakmica ima pet pobeda i šest poraza, dok je Poljska upisala sedmi trijumf u Ligi nacija.

Orlovi će sutra u poslednjem trećem kolu igrati protiv Argentine takođe od 17 časova uz prenos na Sport klubu.