Хале: Гофан бољи од Зверева, испао Хачанов!

Давид Гофан и Матео Беретини први су полуфиналисти турнира у Халеу, који се игра на трави за наградни фонд од 2,08 милиона евра.

Тенис 21.06.2019 | 17:17
Беретини, који је прошле недеље освојио титулу на турниру у Штутгарту, био је бољи од Руса Карена Хачанова, 6:2, 7:6 (4), док је Гофан победио Александера Зверева са 3:6, 6:1, 7:6 (3).

Зверев је био фаворит у мечу са Гофаном, али упорни Белгијанац је успео да после изгубљеног почетног сета начини преокрет у мечу који је трајао 138 минута.

Зверев је добио први сет са 6:3, да би Гофан потом заиграо знатно боље.

У другом сету је три пута одузео сервис противнику и то у трећем, петом и седмом гему.

Сето одлуке је донео два брејка, прво је немачки тенисер успео да одузме сервис ривалу у трећем гему и потом поведе са 3:1, али је Гофан узвратио касније изједначивши на 4:4.

У тај-брејку, после резултата 3:3, Гофан је добио четири поена у низу и тако стигао до победе.

Гофан, који је недељу започео као 33. тенисер света у полуфиналу ће играти са Матеом Беретинијем који је наставио са добрим резултатима на травнатој подлози.

У мечу са Хачановим у првом сету је два пута направио брејк, док је у другом био најбољи када је било најпотребније, у тај-брејку.

У преостала два четвртфинала састају се Борна Ћорић и Пјер-Иг Ербер те Роџер Федерер и Роберто Баутиста Агут.