Hale: Gofan bolji od Zvereva, ispao Hačanov!

David Gofan i Mateo Beretini prvi su polufinalisti turnira u Haleu, koji se igra na travi za nagradni fond od 2,08 miliona evra.

Tenis 21.06.2019 | 17:17
Beretini, koji je prošle nedelje osvojio titulu na turniru u Štutgartu, bio je bolji od Rusa Karena Hačanova, 6:2, 7:6 (4), dok je Gofan pobedio Aleksandera Zvereva sa 3:6, 6:1, 7:6 (3).

Zverev je bio favorit u meču sa Gofanom, ali uporni Belgijanac je uspeo da posle izgubljenog početnog seta načini preokret u meču koji je trajao 138 minuta.

Zverev je dobio prvi set sa 6:3, da bi Gofan potom zaigrao znatno bolje.

U drugom setu je tri puta oduzeo servis protivniku i to u trećem, petom i sedmom gemu.

Seto odluke je doneo dva brejka, prvo je nemački teniser uspeo da oduzme servis rivalu u trećem gemu i potom povede sa 3:1, ali je Gofan uzvratio kasnije izjednačivši na 4:4.

U taj-brejku, posle rezultata 3:3, Gofan je dobio četiri poena u nizu i tako stigao do pobede.

Gofan, koji je nedelju započeo kao 33. teniser sveta u polufinalu će igrati sa Mateom Beretinijem koji je nastavio sa dobrim rezultatima na travnatoj podlozi.

U meču sa Hačanovim u prvom setu je dva puta napravio brejk, dok je u drugom bio najbolji kada je bilo najpotrebnije, u taj-brejku.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Borna Ćorić i Pjer-Ig Erber te Rodžer Federer i Roberto Bautista Agut.