И Хрвати пробали 3-5-2, па изгубили од Туниса!

Формација коју је испробао Младен Крстајић пре четири дана у Украјини није "упалила" ни Хрватској, додуше у пријатељској утакмици.

Фудбал 11.06.2019 | 23:30
"Ватрени" настављају по систему топло-хладно.

Фудбалска репрезентација Хрватске поражена је од Туниса 2:1 (1:0) у пријатељској утакмици одиграној у Вараждину, али ће сигурно из овог меча много поука моћи да извуче селектор Златко Далић пошто му је овај сусрет пре свега послужио за експериментисање.

Хрватска је наступила у формацији 3-5-2, која срећу није донела ни Младену Крстајић, додуше у квалификационом мечу против Украјине (5:0).

Заиграли су без Луке Модрића на средини терена, по боковима су шпартали Мелњак (Ризаспор) и Брекало (Волфсбург), у нападу су сарађивали Петковић и Крамарић, али далеко је то било од оних издања Хрватске пре годину дана на Светском првенству у Русији.

Тунишани су дошли до гола у 16. минуту преко Бадрија, успео је Петковић да смањи у 47. на пас Бадеља, да би Слити након скривљеног пенала Виде поставио коначан резултат у 70. минуту.

Експеримент можда није успео до краја, али је изведен у правом тренутку.

У њиховој групи квалификација за Европско првенство победе су уписале Мађарска и Словачка.

Извор: мондо.рс