I Hrvati probali 3-5-2, pa izgubili od Tunisa!

Formacija koju je isprobao Mladen Krstajić pre četiri dana u Ukrajini nije "upalila" ni Hrvatskoj, doduše u prijateljskoj utakmici.

Fudbal 11.06.2019 | 23:30
"Vatreni" nastavljaju po sistemu toplo-hladno.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske poražena je od Tunisa 2:1 (1:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Varaždinu, ali će sigurno iz ovog meča mnogo pouka moći da izvuče selektor Zlatko Dalić pošto mu je ovaj susret pre svega poslužio za eksperimentisanje.

Hrvatska je nastupila u formaciji 3-5-2, koja sreću nije donela ni Mladenu Krstajić, doduše u kvalifikacionom meču protiv Ukrajine (5:0).

Zaigrali su bez Luke Modrića na sredini terena, po bokovima su špartali Melnjak (Rizaspor) i Brekalo (Volfsburg), u napadu su sarađivali Petković i Kramarić, ali daleko je to bilo od onih izdanja Hrvatske pre godinu dana na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Tunišani su došli do gola u 16. minutu preko Badrija, uspeo je Petković da smanji u 47. na pas Badelja, da bi Sliti nakon skrivljenog penala Vide postavio konačan rezultat u 70. minutu.

Eksperiment možda nije uspeo do kraja, ali je izveden u pravom trenutku.

U njihovoj grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobede su upisale Mađarska i Slovačka.

Izvor: mondo.rs