ЛН: Орлови од 0:2 до премијерне побједе!

Коначно – прва победа Србије после великог преокрета! Одбојкаши Србије успели су да победе Аустралију са 3-2 и дођу до прве победе у овогодишњем издању Лиге нација.  После велике борбе савладана Аустралија са 3:2.

Остали спортови 09.06.2019 | 11:51
Србија је славила поебду против "кенгура" после спектакуларног преокрета – 22:25, 14:25, 25:21, 25:21, 15:9.

Ово је била прва победа "орлова" после четири узастопна пораза, којом су успели да побегну са зачеља и дођу на 11. позицију.

Наши репрезентативци су имали добре шансе у првом сету и ушли у завршницу у егалу (22:22), али је изабранике Николе Грбића издао сервис.

Селектор је променио стартере у другом сету, али то није уродило плодом, па резултат није био најпријатнији после 50 минута игре.

Србија је трећи и четврти сет сламала у завршници и долазила до кључних поена и серија након вођства од 20:19, односно 18:17.

У петом сету Крсмановић и Околић су доминирали у блоку, док су Ћировић и Катић били одлични у нападу и донели убедљив тријумф својој екипи у одлучујућем делу игре.

Капитен Србије Душан Петковић је поново био најефикаснији, као и у претходном поразу од Немачке, са 20 поена. Александар Околић је имао 12, а Петар Крсмановић 11 поена.

Са друге страке истакао се Лук Смит са 22, док је Џордан Ричардс убацио 19 поена.

Србија се у последњем мечу другог викенда Лиге нација у Канади састаје са репрезентацијом домаћина, у недеју од 22.10 по средњеевропском времену.