ЕП: Трећа срећа за Грузију!

Селекција словачког тренера Владимира Вајса уписала прву победу у текућим квалификацијама за Европско првенство.

Фудбал 07.06.2019 | 20:06
Швајцарска и Република Ирска биле су прејаке, али против Гибралтара су "ствари легле на своје место".

Репрезентативци Грузије оправдали су улогу фаворита и у Тбилисију славили 3:0, уписавши прве бодове у текућим квалификацијама за Европско првенство 2020, док су гости доживели и други пораз у две утакмице.

Доминацију у првом полувремену изабраници словачког тренера Владимира Вајса крунисали су голом у 30. минуту, када је Валеријан Гвила одлично шутирао "из колена", спољним делом копачке у ближи горњи угао.

На 2:0 повисио је Гиорги Папунашвили у 59. минуту, снажним ударцем по средини, а тачку је ставио Вато Арвеладзе из пенала у 76.

Овом победом Грузија је задржала наду да би могла до једног од прва два места у групи, али много тога зависиће од предстојећег гостовања у Данској, у понедељак, 10. јуна.

РЕЗУЛТАТИ:

Група А

Чешка - Бугарска 20.45
Црна Гора - "Косово" 20.45

ТАБЕЛА: Енглеска (2 утакмице) 6 бодова, Бугарска (2) 2, "Косово" (1) 1, Црна Гора (2) 1, Чешка (1) 0.

10. јун: Бугарска - "Косово", Чешка - Црна Гора.

Група Б

Литванија - Луксембург 20.45
Украјина - Србија 20.45

ТАБЕЛА: Украјина (2 утакмице) 4 бода, Луксембург (2) 3, Португал (2) 2, Србија (1) 1, Литванија (1) 0.

10. јун: Србија - Литванија, Украјина - Луксембург.

Група Д

Грузија - Гибралтар 3:0 (1:0)
/Гвила 30, Папунашвили 59, Арвеладзе 76/

Данска - Република Ирска 20.45

ТАБЕЛА: Република Ирска (2 утакмице) 6 бодова, Швајцарска (2) 4, Грузија (3) 3, Данска (1) 1, Гибралтар (2) 0.

10. јун: Данска - Грузија, Северна Ирска - Гибралтар.