Свјетско првенство, стиже Србија!

Србија разбила Пољску за корак ближе Светском првенству! Женска репрезентација Србије декласирала је Пољску у зрењанинској "Кристалној дворани“ - 33:19 (17:11), у првом мечу баража за Светско првенство.  "Плус 14" требало би да буде довољно за реванш. . .

Остали спортови 31.05.2019 | 23:22
Браво девојке!

Одлична партија и убедљива победа српских рукометашица у првој утакмици баража за Светско првенство против Пољске: 33:19 (16:7), играној у Зрењанину.

Меч је одигран пред око 2.500 гледалаца, а Србију је предводила Јована Стојиљковић са седам голова. По шест су дале Лавко и Лишчевић, а пет Крпеж-Шлезик.

Реванш је у четвртак, 6. јуна, у Лубину, али после оваквог резултата потребно је чудо па да се изабранице Љубомира Обрадовића не пласирају на Мундијал у Јапану, који ће бити одржан од 30. новембра до 15. децембра.

Једна од најбољих игара расположених Српкиња у претходних неколико година резултирала је убедљивим тријумфом који је тим Љубомира Обрадовића приближио пласману на СП.

Реванш је на програму у четвртак у Лубину.

Када је Кристина Граовац, која је започела међу стативама добила директан црвени картон у трећем минуту, након што је у покушају да спречи контру направила прекршај, тешко да је ико могао претпоставити каква ће рапсодија тима Љубе Обрадовића уследити.

Челична одбрана од уводних минута и незаустављива Јована Стоиљковић одвели су домаћина на 5:1, а селектор Кровицки принуђен је на први тајм-аут већ у 11. минуту.

Минут касније, постигле су први гол из игре, стабилизовале се али на кратко, пошто је Србија у финишу првог дела стекла максималних плус шест, када се разиграла маестрална Лишчевић.

Како је почело прво, тако је стартовало и други полувреме. Србија је разбила Пољску у свим сегментима и брзо стекла огромних плус 14.

Гошће нису успеле да искористи пар празних минута Српкиња, и за то су експресно кажњене – голови Јелене Лавко доносе нови максимум – 33:18 у 58. минуту.

Кристална дворана, Зрењанин

Гледалаца: 2.500

Србија: Рисовић 10 одбрана, 1 гол, Граовац – Крпеж Слезак 5, Радосављевић 3, Милојевић, Штевин 2, Лавко 5, Ковачевић, Агбаба, НИколић, Т, Радојевић 1, Поп-Лазић 2, Д. Радојевић, Митровић, Стоиљковић 7, Лишчевић 6

Пољска: Плашчек 5, Гавлик 2 – Букларевич 1, Кобилинска 1, Зич 4, Росјак 2, Волопчик 1, Матупчик 2, Новицка 1, Шаравага, Ачрук 6, Собјеч 1, Вјертелак, Лабуда, Кудлач, Јанишевска