БЛ - бараж: Штутгарт пред провалијом!

Само 2:2 на Мерцедес Бенц арени, Унион има историјску шансу у реваншу. . .

Фудбал 23.05.2019 | 22:40
Петоструки шампион Немачке у великом је проблему. После прве утакмице баража за опстанак/улазак у Бундеслигу популарне Швабе из Штутгарта немају предност пред пут у Берлин на реванш. Ни седам пута скупљи тим, ни 50.000 људи као ветар у леђа, нити нешто мања мотивација и жеља гостију да иду у виши ранг, а о томе се говорка већ недељама уназад - ништа од тога није гарант за успех. Видели смо вечерас. Скромни тим Униона успео је да одоли на Мерцедес Бенз арени (2:2) и дође у позицију да кроз четири дана пред својим верним навијачима игра за највећи успех у историји клуба. Притом, за тако нешто биће му довољан реми без голова или са једним примљеним поготком...

Лудо је било у финишу првог полувремена и на старту другог, када су у року од десет минута постигнута три гола. Штутгарт је повео после страшног "цуга" Анатасиоса Дониса. Грк је претрчао више од пола терена, нанизао неколико играча Униона и онда сервирао за искусног Кристијана Гентнера - 1:0 (41. минут). Још се публика није стишала, а млади Сулејман Абдулахи лепо је реаговао после паса главом Себастијана Андерсона, дриблингом избацио из игре свог чувара и онда рутински погодио - 1:1 (43. минут).

Домаћи су на време дали други гол, чим је почело друго полувреме, па се чинило да би то могао да буде почетак краја за госте. Ветеран Марио Гомез све је сам одрадио, притом показао завидне брзинске способности у својој 34. години... Али уместо убитачне завршнице Шваба, добили смо уствари гажење "бубашваба". После дивног корнера Тримела високи Фридрих је сјајно гађао главом и Цилер није могао ништа - 2:2 (играо се 61. минут).

Од тог момента ређају се само шансе Унион Берлина, па домаћин може да буде чак и задовољан што је остало 2:2.

Уколико не успе да обезбеди опстанак у елити Штутгарту ће ово бити друго испадање у последње четири године. А треба имати на уму да је ове сезоне само једном добио у гостима... Дакле, неће везати ни три сезоне у Бундеслиги. Унион у понедељак игра за историју. Никада није играо Бундеслигу и тај резултат (тријумф у баражу) превазишао би онај из 2001, када су ушли у финале ДФБ купа...