BL - baraž: Štutgart pred provalijom!

Samo 2:2 na Mercedes Benc areni, Union ima istorijsku šansu u revanšu. . .

Fudbal 23.05.2019 | 22:40
Petostruki šampion Nemačke u velikom je problemu. Posle prve utakmice baraža za opstanak/ulazak u Bundesligu popularne Švabe iz Štutgarta nemaju prednost pred put u Berlin na revanš. Ni sedam puta skuplji tim, ni 50.000 ljudi kao vetar u leđa, niti nešto manja motivacija i želja gostiju da idu u viši rang, a o tome se govorka već nedeljama unazad - ništa od toga nije garant za uspeh. Videli smo večeras. Skromni tim Uniona uspeo je da odoli na Mercedes Benz areni (2:2) i dođe u poziciju da kroz četiri dana pred svojim vernim navijačima igra za najveći uspeh u istoriji kluba. Pritom, za tako nešto biće mu dovoljan remi bez golova ili sa jednim primljenim pogotkom...

Ludo je bilo u finišu prvog poluvremena i na startu drugog, kada su u roku od deset minuta postignuta tri gola. Štutgart je poveo posle strašnog "cuga" Anatasiosa Donisa. Grk je pretrčao više od pola terena, nanizao nekoliko igrača Uniona i onda servirao za iskusnog Kristijana Gentnera - 1:0 (41. minut). Još se publika nije stišala, a mladi Sulejman Abdulahi lepo je reagovao posle pasa glavom Sebastijana Andersona, driblingom izbacio iz igre svog čuvara i onda rutinski pogodio - 1:1 (43. minut).

Domaći su na vreme dali drugi gol, čim je počelo drugo poluvreme, pa se činilo da bi to mogao da bude početak kraja za goste. Veteran Mario Gomez sve je sam odradio, pritom pokazao zavidne brzinske sposobnosti u svojoj 34. godini... Ali umesto ubitačne završnice Švaba, dobili smo ustvari gaženje "bubašvaba". Posle divnog kornera Trimela visoki Fridrih je sjajno gađao glavom i Ciler nije mogao ništa - 2:2 (igrao se 61. minut).

Od tog momenta ređaju se samo šanse Union Berlina, pa domaćin može da bude čak i zadovoljan što je ostalo 2:2.

Ukoliko ne uspe da obezbedi opstanak u eliti Štutgartu će ovo biti drugo ispadanje u poslednje četiri godine. A treba imati na umu da je ove sezone samo jednom dobio u gostima... Dakle, neće vezati ni tri sezone u Bundesligi. Union u ponedeljak igra za istoriju. Nikada nije igrao Bundesligu i taj rezultat (trijumf u baražu) prevazišao bi onaj iz 2001, kada su ušli u finale DFB kupa...