Динамични Партизан за пету у низу на страни!

Јанковић водио Партизан до нове убедљиве победе.  Кошаркаши Партизана победили су Динамик на гостовању резултатом 92:61 у 8. колу Суперлиге Србије.  Партизан "решио" Динамик за четвртину.  Црно-бели су на одмор отишли са 20 поена предности, а у наставку ишли и до "плус 35", тако да су рутински стигли до победе за скор 8-0. Четири тројке и укупно 21 поен Стефана Јанковића.  Црно-бели су дали 35 поена у првој четвртини и већ тада решили питање победника на новом гостовању у Суперлиги.

Кошарка 23.05.2019 | 21:39
Партизан је наставио да побеђује и одржао максималан учинак у Суперлиги – 8/8.

Ово је била друга овосезонска победа црно-белих против Динамика, пошто су у првом мечу, на свом паркету, славили победу резултатом 96:58.

Изабраници Андрее Тринкијерија су обезбедили прво место Групе Б пред одлазак у плеј-оф српског националног првенства.

Меч је практично решен у првој четвртини, јер су црно-бели тај период игре заврили са чак +18 – 35:17.

Предност гостију је расла током другог квартала и у једном тренутку износила и 24 поена вишка.

Вишеструки првак Србије је појачао ритам у трећој деоници и тај део игре решио у своју корист (25:17) и повећао предност на преко 30 поена, а Динамик је до краја успео да не допусти ривалу да додатно повећа предност.

Убедљиво најбољи у дресу Партизана био је Стефан Јанковић са 21 поеном и пет скокова. Огњен Јарамаз је додао 12 поена, један више од Маркуса Пејџа, а обојица су имали по три асистенције.

Са друге стране по 12 поена убацили су Данило Кутлешић и Мирко Ђерић, док је једини преостали двоцифрени био Петар Ракићевић са десет.

У наредном колу Партизан дочекује Нови Пазар, док Динамик иде на гостовање Мега Бемаксу. Оба меча су на програму 26. маја.

Серија Динамика од три победе ни најмање није уплашила кошаркаше Партизана. Штавише, само их је опоменула да ће наспрам себе имати екипу у форми и мотивисала их да правим приступом од првог минута, брзо реше питање победника.

У утакмици 8. кола Б групе КЛС Суперлиге, Динамик - Партизан 62:91 (17:35, 14:16, 17:25, 14:15)!

Црно-бели су тако задржали максималан учинак у домаћем првенству (8-0), док је Мега (5-3) после пораза Динамика (4-4) искористила шансу да се победом над Слободом из Ужица поново издвоји на другом месту.

Тим Дејана Милојевића у последња два кола улази са реалним изгледима за пласман у полуфинале плеј-офа.

Изабраници Андрее Тринкијерија су после само два минута и три секунде водили 13:0, а затим 20:5 и 30:11, пошто су сјајно функционисали и одбрана и напад.

Више од половине поена у првој четвртини Партизан је постигао шутевима ван линије 6,75 метара. Од 10 тројки, погођено је седам, од тога Алексеј Николић 3/3 и Огњен Јарамаз 2/3.

Било је и лаких поена из контри, а један сегмент обележио је талентовани центар Душан Танасковић, ревијом лепих и успешних потеза на ниском посту.

Шутерски расположен био је Стефан Јанковић, док је максималних "плус 24" (27:51) донео Марко Пецарски из контранапада у 18. минуту. У екипи Динамика издвојио се Мирко Ђерић са три тројке из четири покушаја, али то је било премало да би домаћин одржао прикључак.

У другом полувремену је Партизан наставио да рутински обавља посао, уз повећавање вођства на 40:71, после узастопних тројки Маркуса Пејџа у 26. минуту. Максималних "плус 35" донео је Урош Трифуновић (50:85), а онда је Динамик у последња четири минута колико-толико ублажио дебакл.

Пето гостовање у низу - пета победа. Партизан је навикао да игра ван Пионира и задржао је максималан учинак. Црно-бели су гостовали Динамику у оквиру осмог кола групе Б и лако су изашли на крај са данашњим противником. Можемо да кажемо да је све било решено веће после првих 10 минута игре, а на крају је било - 91:62. Партизан је оверио прво место у групи Б. На овом дуелу му је све полазило за руком, а и одбрана је била на добром нивоу. Тринкијери је добро распоредио минутажу и сви играчи су се уписали и дали барем по кош.

Најрасположенији за игру у редовима Партизана били су Стефан Јанковић (21 поен) и Огњен Јарамаз (12 поена). Маркус Пејџ је убацио 11. Јако добар меч Јанковића, шутирао је за три поена 4/6, а имао је и пет скокова. Кутлешић и Ђерић су предводили Динамик са по 12 датих поена.

Партизан је кренуо моћно у овај дуел, а чињеница да су црно-бели дали чак 35 поена у првој четвртини довољно говори сама за себе, иако ни овога пута нису имали помоћ Џока Лендејла. Треба рећи да и је Динамик и ову утакмицу играо ослабљен - без стандардних првотимаца Глишића, Вуликића и Савковића који су одсуствовали због повреда.

Као и на прошлој утакмици, Стефан Јанковић је био расположен за игру, као и Огњен Јарамаз, па су уз помоћ Алексеја Николића и младог Душана Танасковића, црно-бели већ на полувремену водили са 20 разлике. Резултат на семафору у земунском СЦ "Мастер" на полувремену показивао је предност Партизана од 51:31.

Црно-бели су од првог минута имали прави приступ утакмици, а то им је недостајало у појединим досадашњим утакмицама. Партизан је показао ни да му гостовања нису толики проблем па су славили на петом везаном гостовању у Суперлиги.

И у другом полувремену Партизан је одмах дао до знања противнику да неће бити опуштања, Јанковић је погодио тројку, а Јарамаз закуцао лепо иза леђа за ужитак свих присутних навијача.

Како је утакмица одмицала добијала је све више обрисе ревијалног дуела јер је разлика отишла на преко 30 разлике. Ново гостовање и нови успешан меч за црно-беле. За сада тим Андрее Тринкијерија одрађује посао по плану.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Динамик - Партизан 62:91 (17:35, 14:16, 17:25, 14:15)

Дворана: Мастер, Земун
Судије: Марко Јурас, Алекандар Глишић, Александар Милојевић

ДИНАМИК: Грбовић 1, Беслаћ 4 (4ск), Величковић (2ас, 3изг), Кутлешић 12 (4ас, 3изг), Васиљевић 4, Степановић 4, Ђерић 12 (тројке 3/5, 6ск), Ракићевић 10 (тројке 2/4, 5ск, 3ас, 5изг), Јовановић, Остојић 7 (3ас), Слијепчевић, Шалић 8 (5ск).

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 7 (5ск, 2ас), Пејџ 11 (тројке 3/4, 3ас), Трифуновић 4 (3ас), Пушица 2 (тројке 0/4), Маринковић 2, Јарамаз 12 (тројке 2/4, 5ск, 3ас, 2укр), Пецарски 7 (8ск), Танасковић 6 (6ск, 2ас), Загорац 7 (4ас), Ренфро 3 (3укр), С. Јанковић 21 (тројке 4/6, 5ск), Николић 9 (тројке 3/5).

ГРУПА Б - 8. КОЛО:

Динамик - Партизан 62:91

Мега - Слобода 96:66 (30:15, 20:16, 17:12, 29:23)
/Адам Мокока 21, 9ск, Никола Мишковић 18, 5ск, 5ас, 5укр, 2блк - Братислав Пауновић 15, 4укр, 5изг/

Тамиш - Нови Пазар 72:89 (25:24, 12:30, 22:15, 13:20)
/Александар Торњански 24, 6ск - Немања Крстић 22, 6ск, 6ас, Сеад Хаџифејзовић 18, 8ск, 4ас/

ТАБЕЛА: Партизан 8-0, Мега 5-3, Динамик 4-4, Нови Пазар 4-4, Тамиш 2-6, Слобода 1-7.

ПАРОВИ 9. КОЛА (26. мај): Слобода - Тамиш, Мега - Динамик, Партизан - Нови Пазар.

ПАРОВИ 10. КОЛА (30. маја): Динамик - Нови Пазар, Тамиш - Мега, Партизан - Слобода.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт