Dinamični Partizan za petu u nizu na strani!

Janković vodio Partizan do nove ubedljive pobede.  Košarkaši Partizana pobedili su Dinamik na gostovanju rezultatom 92:61 u 8. kolu Superlige Srbije.  Partizan "rešio" Dinamik za četvrtinu.  Crno-beli su na odmor otišli sa 20 poena prednosti, a u nastavku išli i do "plus 35", tako da su rutinski stigli do pobede za skor 8-0. Četiri trojke i ukupno 21 poen Stefana Jankovića.  Crno-beli su dali 35 poena u prvoj četvrtini i već tada rešili pitanje pobednika na novom gostovanju u Superligi.

Košarka 23.05.2019 | 21:39
Partizan je nastavio da pobeđuje i održao maksimalan učinak u Superligi – 8/8.

Ovo je bila druga ovosezonska pobeda crno-belih protiv Dinamika, pošto su u prvom meču, na svom parketu, slavili pobedu rezultatom 96:58.

Izabranici Andree Trinkijerija su obezbedili prvo mesto Grupe B pred odlazak u plej-of srpskog nacionalnog prvenstva.

Meč je praktično rešen u prvoj četvrtini, jer su crno-beli taj period igre zavrili sa čak +18 – 35:17.

Prednost gostiju je rasla tokom drugog kvartala i u jednom trenutku iznosila i 24 poena viška.

Višestruki prvak Srbije je pojačao ritam u trećoj deonici i taj deo igre rešio u svoju korist (25:17) i povećao prednost na preko 30 poena, a Dinamik je do kraja uspeo da ne dopusti rivalu da dodatno poveća prednost.

Ubedljivo najbolji u dresu Partizana bio je Stefan Janković sa 21 poenom i pet skokova. Ognjen Jaramaz je dodao 12 poena, jedan više od Markusa Pejdža, a obojica su imali po tri asistencije.

Sa druge strane po 12 poena ubacili su Danilo Kutlešić i Mirko Đerić, dok je jedini preostali dvocifreni bio Petar Rakićević sa deset.

U narednom kolu Partizan dočekuje Novi Pazar, dok Dinamik ide na gostovanje Mega Bemaksu. Oba meča su na programu 26. maja.

Serija Dinamika od tri pobede ni najmanje nije uplašila košarkaše Partizana. Štaviše, samo ih je opomenula da će naspram sebe imati ekipu u formi i motivisala ih da pravim pristupom od prvog minuta, brzo reše pitanje pobednika.

U utakmici 8. kola B grupe KLS Superlige, Dinamik - Partizan 62:91 (17:35, 14:16, 17:25, 14:15)!

Crno-beli su tako zadržali maksimalan učinak u domaćem prvenstvu (8-0), dok je Mega (5-3) posle poraza Dinamika (4-4) iskoristila šansu da se pobedom nad Slobodom iz Užica ponovo izdvoji na drugom mestu.

Tim Dejana Milojevića u poslednja dva kola ulazi sa realnim izgledima za plasman u polufinale plej-ofa.

Izabranici Andree Trinkijerija su posle samo dva minuta i tri sekunde vodili 13:0, a zatim 20:5 i 30:11, pošto su sjajno funkcionisali i odbrana i napad.

Više od polovine poena u prvoj četvrtini Partizan je postigao šutevima van linije 6,75 metara. Od 10 trojki, pogođeno je sedam, od toga Aleksej Nikolić 3/3 i Ognjen Jaramaz 2/3.

Bilo je i lakih poena iz kontri, a jedan segment obeležio je talentovani centar Dušan Tanasković, revijom lepih i uspešnih poteza na niskom postu.

Šuterski raspoložen bio je Stefan Janković, dok je maksimalnih "plus 24" (27:51) doneo Marko Pecarski iz kontranapada u 18. minutu. U ekipi Dinamika izdvojio se Mirko Đerić sa tri trojke iz četiri pokušaja, ali to je bilo premalo da bi domaćin održao priključak.

U drugom poluvremenu je Partizan nastavio da rutinski obavlja posao, uz povećavanje vođstva na 40:71, posle uzastopnih trojki Markusa Pejdža u 26. minutu. Maksimalnih "plus 35" doneo je Uroš Trifunović (50:85), a onda je Dinamik u poslednja četiri minuta koliko-toliko ublažio debakl.

Peto gostovanje u nizu - peta pobeda. Partizan je navikao da igra van Pionira i zadržao je maksimalan učinak. Crno-beli su gostovali Dinamiku u okviru osmog kola grupe B i lako su izašli na kraj sa današnjim protivnikom. Možemo da kažemo da je sve bilo rešeno veće posle prvih 10 minuta igre, a na kraju je bilo - 91:62. Partizan je overio prvo mesto u grupi B. Na ovom duelu mu je sve polazilo za rukom, a i odbrana je bila na dobrom nivou. Trinkijeri je dobro rasporedio minutažu i svi igrači su se upisali i dali barem po koš.

Najraspoloženiji za igru u redovima Partizana bili su Stefan Janković (21 poen) i Ognjen Jaramaz (12 poena). Markus Pejdž je ubacio 11. Jako dobar meč Jankovića, šutirao je za tri poena 4/6, a imao je i pet skokova. Kutlešić i Đerić su predvodili Dinamik sa po 12 datih poena.

Partizan je krenuo moćno u ovaj duel, a činjenica da su crno-beli dali čak 35 poena u prvoj četvrtini dovoljno govori sama za sebe, iako ni ovoga puta nisu imali pomoć Džoka Lendejla. Treba reći da i je Dinamik i ovu utakmicu igrao oslabljen - bez standardnih prvotimaca Glišića, Vulikića i Savkovića koji su odsustvovali zbog povreda.

Kao i na prošloj utakmici, Stefan Janković je bio raspoložen za igru, kao i Ognjen Jaramaz, pa su uz pomoć Alekseja Nikolića i mladog Dušana Tanaskovića, crno-beli već na poluvremenu vodili sa 20 razlike. Rezultat na semaforu u zemunskom SC "Master" na poluvremenu pokazivao je prednost Partizana od 51:31.

Crno-beli su od prvog minuta imali pravi pristup utakmici, a to im je nedostajalo u pojedinim dosadašnjim utakmicama. Partizan je pokazao ni da mu gostovanja nisu toliki problem pa su slavili na petom vezanom gostovanju u Superligi.

I u drugom poluvremenu Partizan je odmah dao do znanja protivniku da neće biti opuštanja, Janković je pogodio trojku, a Jaramaz zakucao lepo iza leđa za užitak svih prisutnih navijača.

Kako je utakmica odmicala dobijala je sve više obrise revijalnog duela jer je razlika otišla na preko 30 razlike. Novo gostovanje i novi uspešan meč za crno-bele. Za sada tim Andree Trinkijerija odrađuje posao po planu.

SUPERLIGA SRBIJE: Dinamik - Partizan 62:91 (17:35, 14:16, 17:25, 14:15)

Dvorana: Master, Zemun
Sudije: Marko Juras, Alekandar Glišić, Aleksandar Milojević

DINAMIK: Grbović 1, Beslać 4 (4sk), Veličković (2as, 3izg), Kutlešić 12 (4as, 3izg), Vasiljević 4, Stepanović 4, Đerić 12 (trojke 3/5, 6sk), Rakićević 10 (trojke 2/4, 5sk, 3as, 5izg), Jovanović, Ostojić 7 (3as), Slijepčević, Šalić 8 (5sk).

PARTIZAN: N. Janković 7 (5sk, 2as), Pejdž 11 (trojke 3/4, 3as), Trifunović 4 (3as), Pušica 2 (trojke 0/4), Marinković 2, Jaramaz 12 (trojke 2/4, 5sk, 3as, 2ukr), Pecarski 7 (8sk), Tanasković 6 (6sk, 2as), Zagorac 7 (4as), Renfro 3 (3ukr), S. Janković 21 (trojke 4/6, 5sk), Nikolić 9 (trojke 3/5).

GRUPA B - 8. KOLO:

Dinamik - Partizan 62:91

Mega - Sloboda 96:66 (30:15, 20:16, 17:12, 29:23)
/Adam Mokoka 21, 9sk, Nikola Mišković 18, 5sk, 5as, 5ukr, 2blk - Bratislav Paunović 15, 4ukr, 5izg/

Tamiš - Novi Pazar 72:89 (25:24, 12:30, 22:15, 13:20)
/Aleksandar Tornjanski 24, 6sk - Nemanja Krstić 22, 6sk, 6as, Sead Hadžifejzović 18, 8sk, 4as/

TABELA: Partizan 8-0, Mega 5-3, Dinamik 4-4, Novi Pazar 4-4, Tamiš 2-6, Sloboda 1-7.

PAROVI 9. KOLA (26. maj): Sloboda - Tamiš, Mega - Dinamik, Partizan - Novi Pazar.

PAROVI 10. KOLA (30. maja): Dinamik - Novi Pazar, Tamiš - Mega, Partizan - Sloboda.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport