Немања Мајдов до злата у Бакуу!

Српски џудиста Немања Мајдов освојио је златну медаљу на Гран прију у Бакуу, у категорији до 90 килограма.

Република Српска 12.05.2019 | 20:02
Мајдов је у финалу тријумфовао против домаћег такмичара Мамадалија Мехдијева.

То је друга златна медаља за српског џудисту на неком Гран прију ове године, пошто је тријумфовао и на Гран прију у Маракешу.

Мајдов је наставио са сјајним резултатима, а злато из Бакуа прикључиће се колекцији медаља са Светског првенства у Будимпешти 2017. (злато) и медаљи са Европског првенства у Тел Авиву прошле године, када је освојио сребро.

Успех чини још већим чињеница да је у полуфиналу савладао актуелног светског шампиона Николоза Шеразадашвилија.

Од такмичара из региона, у категорији +78 килограма, Лариса Церић из Босне и Хереговина наставила је са сјајним резултатима и дошла до сребрне медаље, изгубивши у финалу од Украјинке Јелизавете Калањине.

Следећи турниру оквиру интернационалног тура на програмима Спорт клуба пратите од 24. до 26. маја, када је на програму Хохот Гран при.